Kõigepealt tuleb infrastruktuur luua, alles siis hakkavad inimesed seda kasutama

01. mai, 2013

aivar pere

 Koigepealt tuleb infrastruktuur luua, alles siis hakkab see meid teenima,”  sõnas Tartu Ülikooli teadus- ja arendusosakonna ettevõtluse nõustaja Aivar PereLoe edasi »

 Eelmisel reedel avati SA Viljandimaa Loomeinkubaatorite metallitöökeskus AS Viljandi Metall tootmishoones. Metallikeskuse eesmärgiks on anda alustavatele ettevõtjatele soodsatel tingimustel võimalus oma ideede realiseerimiseks praktikas  ja tootmiseks vajalike kogemuste omandamiseks kaasaegse seadmepargiga  sisustatud metallitöökojas. 

Teiste hulgas rõhutas ettevõtmise olulisust Aivar Pere, kelle sõnul loob Metallikeskus uued võimalused ettevõtluse alustamiseks ja edendamiseks traditsioonilisi oskusi kasutades. “Oleme viinud  ettevõtlusõppe sisse Tartu Ülikooli õppekavadesse eesmärgiga tudengite ettevõtlusteadlikkust tõsta. Eelinkubatsioon on võimalik ülikooli sees ning integreerime start-up ja spin-offide arendusteenuseid , Viljandimaa Loomeinkubaatoritega ,Tartu Teaduspargiga, Tartu Biotehnoloogia Pargiga, Tartu Loomemajanduskeskusega ning rahvusvahelise tugiorganisatsiooniga Connect Estonia,” rääkis Pere.

“ Kui inimeste teadmistele ning oskustele liita juurde iseseisev tegevus, sünnibki looming. Riigi ja haridusasutuste ülesanne on tagada noortele mitte ainult vajalikud teadmised ja oskused erinevates valdkondades ja ettevõtluses vaid ka võimalused ja vahendid neid ellu viia,” võttis Pere kokku.