Kolm päeva Eesti disaini Kopenhaagenis

28. mai, 2019

Loov Eesti on aastate jooksul aidanud Eesti disainereid välisturgudele. Messidel kohtume tihti peamiselt sisseostjatega, kes esimese eelistusena ostavad vaid Taani disaini.

Öeldes „Taani disain“ on kõik justkui selge – see tähendab kvaliteeti.

Nüüd maikuus olime esmakordselt osalised 3 Days of Design festivalil Kopenhaagenis. Läksime metsa oma puudega.

Kaheksa tippdisainerit osalesid väljapanekul  „Estonian Authentic Design“.

Eesti Suursaatkond Kopenhaagenis ja Suursaadik hr Märt Volmer võõrustasid disainerite loomingut saatkonna ruumides ja kogu väljapaneku kuraatoriks oli võrratu Kristel Saan.  

Sel korral jõudsid festivalikülaliste ette Tõnis Vellamaa valgustid, Annike Laigo vaibad, Raili Keivi keraamika, Birgit Pählapuu klaasid, Radise vineermööbel ja RaSun pehmemööbel, viimaste nädalate hitt-toode Groveneer ja välisturge vallutav Silen Space.

Kolmel päeval oli Eesti disaini väljapanekut külastamas sadu huvilisi Jaapanist Kanadani. Julgelt pooled külalised oli väljastpoolt Taanit.  

Suur oli huvi sisearhitektide ja disainerite poolt, kes moodustasid peamise külastajate segmendi. See tähendab, et tagasiside meie disaineritele tuli valdavalt professionaalidelt.

“Parim viis väikeettevõtjale oma loomingut tutvustada ja kliente leida on osaleda ühisväljapanekutel, sest koos saavutame me suurema nähtavuse. Sain ausat ja positiivset tagasisidet oma Veranda klaasiseeriale ja leian, et on oluline olla pildil”,  kommenteeris osalemist Birgit Pählapuu.

Eesti disain kui avastamata teemant pakkus positiivseid üllatusi. Isegi meie lähimad naabrid Rootsist avaldasid imestust, et nad pole varasemalt meie disainist midagi kuulnud ega näinud.

Kõik disainerid said nautida tähesära, mille nad oma aastatepikkuse tööga on kuhjaga ära teeninud.

Muidugi loodi palju suhteid ja vahetati kontakte, millest loodame ka tehinguid kasvavat.  Üksikute tehingutega said pea kõik käe valgeks ja nii mõnigi toode jääb kaunistama Eesti saatkonna ruume.

„Eesti toodete lisandväärtus tuleb disainist ja seda eriti siis, kui me oleme ühiselt eksponeeritud“, kommenteeris Sparry Kivilo, Sileni müügidirektor pärast edukat osalemist, kus Silen Space 2 oli kasutuses ka Raili Keivi keraamika näitusekohana.

Disainerid olid tulemusega rohkem kui rahul, mis tähendab, et Loov Eesti hakkab juba järgmise aasta väljapanekut planeerima.

3 Days of Design festivalil osalemine on osa Loov Eesti+Maa II projektist, mida rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist loomemajanduse arendamise meetmest.

Disainirohket kevadet kõigile!

Eva Leemet

Loov Eesti