Kolmapäeval toimub Tartu noore kunsti oksjon

05. oktoober, 2016
Kolmapäeval, 5. oktoobril algusega kell 18 toimub viieteistkümnendat korda Tartu noore kunsti oksjon, kus enampakkumisel on 77 tööd 70 autorilt.

Enampakkumises saavad kunstihuvilised osaleda kas oksjonisaalis Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17) või Osta.ee keskkonnas. Oksjonisaalis läheb enampakkumisele 54 tööd, ülejäänud töödele saab pakkumisi teha üksnes Osta.ee keskkonnas. Oksjonit juhib Andres Keil.

Oksjonitööde veebikataloog aadressil www.noorkunst.ee ja Osta.ee oksjon on avatud alates 26. septembrist. Osta.ee keskkonnas on praeguseks juba paljudele töödele pakkumisi tehtud.

Veebikataloog sisaldab lisaks teoste reprodele ka Andres Keili lavastatud videosid, kus kunstiteoseid ja kunstnikke tutvustavad kunstiteadlased Indrek Grigor ja Brita Arnover. Saalioksjoni ajaks valmib ka oksjoni trükikataloog.

Oksjonisaal avab uksed kell 17.30 ning oksjon algab kell 18. Saalioksjonile saab kuni 5. oktoobril kella 14-ni registreeruda veebilehel noorkunst.ee.

Kokku esitati viieteistkümnendat korda toimuvale noore kunsti oksjonile 227 tööd 107 erinevalt kunstnikult. Kõigi esitatud teoste hulgast valis professionaalidest ja kunstisõpradest koosnev komisjon välja oksjoni näitusele, kataloogi ja enampakkumisele minevad teosed.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on ainulaadne just noorte kunstnike loomingu müügile ja tutvustamisele pühendunud kunstioksjon Eestis, mille eesmärk on pakkuda põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes on loonud ja arendab oksjoni veebikeskkonda.

Lisainfo: oksjoni projektijuht Maria Lang, oksjon@lmk.ee, tel 5342 4196, www.noorkunst.ee