Konkurss ARSi kunstikaupluse kontseptsiooni ja operaatori leidmiseks

12. märts, 2018

Eesti Kunstnike Liit (EKL) arendab Tallinnas (Pärnu mnt 154) ARSi kunstilinnakut, mille keskmeks on ajalooline kunstikombinaadi ARS peahoone. Kunstilinnakus tegutseb täna üle 80 kunstniku, disaineri ja loovettevõtte, toimuvad üritused ja programmid nii kunstiprofessionaalidele kui -huvilistele, projektiruumis näitused ja ARSi filimifestival AFF. EASi toetusel viiakse ellu projekti „Avatud ARS“, mille tuumaks on keskse promotsiooni- ja koolituskeskuse, projektiruumi ning keraamikakeskuse väljaarendamine, erinevaid produktsiooni- ja esitlusvõimalusi ning tugiteenuseid hõlmavate teenuspakettide pakkumine loovettevõtjatele, nende erialase arengu, koostöö ja müügitegevuse toetamine.

EKLi nägemuses ühendab 21. sajandi ARS innovatsiooni ja ajaloo, parimad kaasaegsed praktikad ja edumeelse tehnoloogia ning eesti professionaalse kunsti traditsioonilised meistrioskused. Kaasaegse kunstilinnaku keskmeks on professionaalsete kunstnike stuudiod, töökojad ja galeriid; teenuste ja ressursside ristkasutus toetab efektiivsust, loomeinimeste kokkupuutes sünnivad uued tooted ja teenused. ARSi arenguvisiooniks on kujuneda rahvusvaheliseks disaini, tarbe- ja kaasaegse kunsti tõmbekeskuseks Läänemere regioonis ja laiemaltki.

ARSi kunstilinnak asub ühe Tallinna liikluse peamise tuiksoone ääres, on hõlpsasti ligipääsetav ühiskondliku transpordiga (sh tramm, rong); tegemist on piirkonnaga, kus tegutseb hulgaliselt ehitusele ja sisustusele suunatud kauplusi ja teenusepakkujaid.

ARS kunstilinnakus loodav soovitakse tuua  linnarahvale ja kunstihuvilistele paremini nähtavaks ja kättesaadavaks ning pakkuda uusi võimalusi oma loomingu ja toodete esitlemiseks ka teistele Eesti professionaalsetele kunstnikele ja disaineritele. Selleks kuulutati välja konkursi kaasaegse ja atraktiivse ARSi kunstikaupluse/müügigalerii kontseptsiooni ja operaatori leidmiseks. Rendileantavad ruumid suurusega 63 m2 asuvad ARSi peahoones, peasissekäigu kõrval ning neis on varem tegutsenud ARSi esinduskauplus (vt. ruumiplaan ja fotod).

Konkursil osalemiseks tuleb esitada hiljemalt 30. märtsiks 2018:

– vabas vormis ideekavand, mis kirjeldab ARSi kunstikaupluse kontseptsiooni (sh väljapaneku kureerimise ning müüdavate toodete/teoste valiku aluseid);

– konkursil osaleja senise ettevõtlusliku, loomemajandusliku, loomingulise tegevuse kirjeldus;

– rendihinna pakkumine.

Konkursi materjalide esitamiseks, lisainfo saamiseks ning ruumidega tutvumiseks tuleb võtta ühendust EKLi teenuste juhi Indrek Kösteriga indrek.koster@eaa.ee (tel. 56455459). Kokkulepe ARSi kunstikaupluse kontseptsiooni ja lepingu tingimuste osas sõlmitakse läbirääkimiste käigus.

Pilt: Kuvatõmmis ARSi maja koduleheküljelt: www.arsimaja.ee