KONKURSS: Pane uuele Kosmose kino saalile ise nimi!

05. november, 2014

Kino Kosmos IMAX kuulutab välja konkursi kahe uue saali nimele. Võitja, kelle nimi valitakse saali(de)le saab auhinnaks aastase tasuta sissepääsu ja kutse kino avapeole!

 

KosmosKokku saab olema kinos Kosmos IMAX kolm saali. Suurima saali nimeks saab seal kasutatava tehnoloogia järgi IMAX, kaks teist saali aga ootavad oma nime kinosõpradelt.

„Kuna kino Kosmos kui kultuuri-ajalooline objekt on tallinlastele väga kallis, siis meie tahaksime väga anda kõikidele kinosõpradele võimaluse osaleda kinosaalidele nime leidmisel. Seepärast otsustasime kuulutada välja toreda konkursi,“ selgitas Kosmose kino juht Rein Palosaar.

Konkursil võivad osaleda kõik kinosõbrad. Žürii ootab nimesid kino Kosmos kahele saalile ning eriti on oodatud ideed, mis assotsieeruvad nii kino kui kosmose teemaga.

Ootame teie ettepanekuid e-posti aadressile info@kinokosmos.ee kuni 15. novembrini (kaasa arvatud). Kirjas palume märkida teie eesnimi ja perekonnanimi, kontakttelefon, e-posti aadress. Ilma nende andmeteta osalemine ei kvalifitseeru. Kirja teemaks pange palun „KOSMOS“. Samuti võib jätta oma ettepanekuid meie Facebook’i lehele sõnumitesse: https://www.facebook.com/KosmoseKino

Võitjad kuulutatakse välja 20. novembril meie Facebook’i lehel https://www.facebook.com/KosmoseKino. Võitjatega võetakse ka personaalselt ühendust.

Detsembris avatavas Kosmos IMAX kinos saab näha sisukat filmiprogrammi, aega veeta mängude ja mitmesuguste harivate programmidega ning kinnitada keha kohvikus.  Lisaks sellele luuakse kinos tingimused ka piiratud liikumisvõimalustega inimestele. Kosmos IMAX renoveerimise nurgakiviks sai paigaldatud 11.aprillil käesoleval aastal ehtne kosmose objekt – Sihhote-Alini meteoriit, mis langes Maale 12. veebruaril 1947. aastal.  IMAXi eripäraks on säravaim pilt ja ülikvaliteetne heli, mida saab nautida senisest suuremal ekraanil. IMAXit ei ole siiani veel üheski Baltikumi ega Skandinaavia kinos, Tallinnast saab piirkonna esimene linn, kus on sellisel tasemel filme võimalus nautida.

IMAX: lühend väljendist Image MAXimum.

IMAX-i kõige suurem saladus peitub ekraani suuruses. Ligikaudu 300 m2 suuruse ekraani pildiga katmiseks on vaja lausa kahte 4K digitaalkino projektorit, mis töötavad üheaegselt, tagamaks säravaima ja nüansirikkaima pildi. Pilt on suurem, kui inimese vaateväli ja pildi piir tegelikkusega hajub. IMAX-i helisüsteem on sedavõrd täiuslik, et kuuleks isegi seda kuidas kärbes toa teises nurgas lendab.  Filmi vaatamine uues IMAX kinosaalis on elamus, mida tunnetad iga oma keharakuga. Lisaks: https://www.imax.com/about/

Kosmos IMAX hoonest: 1964. aastal avatud Nõukogude Liidu esimene panoraamkino on projekteeritud Ilmar Laasi ja Udo Ivaski poolt. Tollel ajal ulatus ekraani suurus 228 ruutmeetrini. Kohalviibimise efekti saavutati 9-kanalise heli abil, mis kostus saali 96-st kõlarist.  See oli tolle aja kõige suurem ja kaasaegsem kinosaal Balti riikides. Aastal 1997 tunnistati kinomaja Kosmos kultuurimälestiseks. 

Foto: Jelena Vilt, oktoober 2014