Konverents autoriõigustest toob Tartusse mainekad esinejad

05. juuni, 2013

eod URL orange press6.-7. juunini toimub Tartu Ülikooli Raamatukogus rahvusvaheline konverents “To Digitise or not to Digitise: Copyright, Public Domain, Orphan Works and Other Issues”. Konverents toimub eBooks on Demand (EOD) võrgustiku egiidi all, mille avatud kohtumine leiab aset 7. juunil.


Konverentsi peaesinejateks on Dr. Harald Müller Max Plancki Võrdleva Avaliku ja Rahvusvahelise Õiguse Instituudist ja Dr. Rainer Kuhlen ENCES võrgustikust Saksamaalt.

“Raamatukogud on ühelt poolt kui filter autorite õiguste kaitseks ning teisalt kirjanduse propageerijad ja lugejatele vahendajad. Konverentsil vaadeldakse viise, kuidas mäluasutused seda vastandlikku rolli üha hoogsamas digiteerimistegevuses täita saavad,” ütles üks konverentsi korraldajatest, EOD võrgustiku koordinaator Silvia Gstrein.

Konverentsi korraldavad Innsbrucki Ülikooli Raamatukogu ja Tartu Ülikooli Raamatukogu ning see kuulub EOD workshop konverentside sarja. Eestist kuuluvad EOD võrgustikku ning valmistavad lugejate tellimisel EOD e-raamatuid Eesti Rahvusraamatukogu ja Tartu Ülikooli Raamatukogu.

EOD e-raamatud on digitaalkoopiad autoriõiguse alt vabadest raamatutest ühtse PDF failina ja enamasti täistekstotsingu võimalusega. Teenuse algatasid 2006. aastal 13 raamatukogu 8 Euroopa riigist ning tänaseks pakub EOD e-raamatuid 35 raamatukogu 12 Euroopa riigist.

Lisainfo:

Konverentsi koduleht http://www.utlib.ee/eod2013

EOD koduleht: http://books2ebooks.eu

EOD e-raamatute uudisvoog: https://twitter.com/eod_ebooks

EOD facebookis: https://www.facebook.com/eod.ebooks