Koos Loov Eestiga disainiturult välismessidele

14. detsember, 2018

Eesti Disainikeskus korraldab kaks korda aastas regiooni suurimat disainiturgu, kus saab osta ja tutvuda Eesti ning Baltikumi põnevaimate disainerite ja disainibrändidega.

16. detsembril kell 11.00-18.00 toimub Kultuurikatla neljas saalis traditsiooniline jõulueelne disainiturg “Jõuluks koju”.

Sel aastal kandideeris disainiturule 264 disainerit, kelle seast žürii valis välja üle 120 disainibrändi Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Disainituru žüriisse kuulusid Anne Vetik (moekriitik ja Baltika loovjuht), Kaire Rannik (Eesti Disainikeskuse esindaja), Ketli Tiitsar (Eesti Tarbekunsti- ja Disainikeskuse esindaja), Pamela Sume (Eesti Disainiauhinnad 2016 noore graafilise disaineri auhinna Noor Püss võitja).

 

Tänavusel disainiturul osalevad ka Loov Eesti arendusprogrammi PESA osalised UBent, Asila, Birgit Pählapuu ja Sigrid Kuusk. Lisaks on see programm aidanud kaasa mitmetele disainibrändide kasvule, keda ka sellel pühapäeval toimuval disainiturul kohata võib. Silma paitavad Stella Soomlais, Woolish, HERTTA, SUME, NÜÜD Ceramics, Lisa Kroeber Jewellery, Babyluv ja paljud teised.

Juba pikem samm võetakse PESA+ programmis nende disaineritega , kes välisturgudele pürgivad. Soovime kõikidele programmides osalenutele ja ka teistele tublidele ettevõtetele tuult tiibadesse!

Loov Eesti tunnustab disainereid, kes igal aastal disainiturule oma uued tooted toovad. Disainikeskuse algatus on loonud selleks suurepärase platvormi.

Kohtumiseni disaniturul!

Loe PESA ja PESA+ kohta siit: pesa.looveesti.ee.