Krimelte on parim disaini rakendaja

16. september, 2011

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Kaubandus- ja Tööstuskoda ning Tööandjate Keskliit jagasid auhindu parimatele ettevõtetele. Disaini rakendaja tiitel läks vuugihermeetikute tootjale OÜ Krimelte, kes lõi koostöös disaineritega erilise vuugivahupudeli aplikaatori.


Krimelte on varem pälvinud Ettevõtluse Auhinna konkursi tunnustuse ka parima eksportöörina. Äripäeva ehitusmaterjalitootjate TOPis, mida koostatakse mulluste majandustulemuste põhjal, jõudis ettevõte tänavu teisele kohale.

“Krimelte on järjepidevalt ja strateegiliselt rakendanud disaini kogu oma tegevuse ulatuses alates aastast 2005. Fookuses on eelkõige toodete disain, kuhu kaasatakse nii graafilisi- kui ka  tuntud tööstusdisainereid. Lisaks kasutab Krimelte disaini ka töötajate ja koostööpartnerite motivatsioonisüsteemis, kus klubi Wolf Club on omaette bränd,” märkis Krimelte OÜ kommunikatsioonijuht Iveri Marukashvili.

Konkurentsivõimelisimaks ettevõtteks ehituse vallas tunnistati 14.septembri galaõhtul AS Napal, mis tegeleb soojusseadmete paigaldamise ning viimasel ajal ühe enam ka katlamajade ja koostootmisjaamade ehitamise peatöövõtuga. Äriteeninduse ja kinnisvara valdkonnas tunnistati parimaks AS Riigi Kinnisvara.

Ettevõtluse Auhind 2011

Konkurss “Ettevõtluse Auhind” on kõrgeim riigipoolne tunnustus ettevõtjatele ja ettevõtlikkusele ning samas ka pikima ajalooga ettevõtluskonkurss Eestis. Konkursi käigus selgitatakse välja enim kasu toonud ettevõtted kuues riigi jaoks kõige olulisemas valdkonnas.

Konkurss viiakse läbi paralleelselt Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poolt korraldatava Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabeli koostamisega. Lähemat infot mõlema konkursi ajaloo ja sündmuste kohta leiate aadressil www.konkurents.ee.

Konkurssi kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond.

2011 nominendid ja võitjad:

Aasta areneja
1. Saros Est OÜ
2. Steelroof Plekikoda OÜ
3. Paintlines OÜ
4. LCDVF OÜ (VÕITJA)

Eksportöör
Edukas alustav: LCDVF OÜ, Krah Pipes OÜ, ZeroTurnaround OÜ
Edukas väike: Fortumo OÜ (VÕITJA), Palmse Metall OÜ, Meiren Engineering OÜ
Edukas suur: KRIMELTE OÜ, Wendre AS, Topp Connect OÜ

Välisinvestor
1. ABB AS (VÕITJA)
2. Statoil Eesti
3. PKC Eesti AS

Disainirakendaja
1. Meiren Engineering OÜ
2. Krimelte OÜ (VÕITJA)
3. NASDAQ QMX Tallinn AS

Turismiuuendaja
1. NUKU muuseum (Nukuteater)
2. EESTI MAANTEEMUUSEUM (VÕITJA)
3. LUX Express Estonia AS

Innovaator
1. ZeroTurnaround OÜ (VÕITJA)
2. If P&C Insurance AS
3. Click ja Grow OÜ

Allikas: Äripäev