Kristiina Ehin avab loomemajanduskeskuses Kirjanduskambri

07. mai, 2013

kristiina ehinKolmapäeval, 8. mail avab kirjanik Kristiina Ehin kirjandusfestivali Prima Vista raames Tartu Loomemajanduskeskuses Kirjanduskambri ning esitleb oma uudisteost „Paleontoloogi päevaraamat “, milles porgandipeenras väljakaevamisi korraldanud harrastuspaleontoloogist autor avab oma kasvuaastate ängi ja ilu.

Kirjanduskambri ideed tutvustades s õnas Kristiina Ehin: „Olen kaksteist aastat olnud vabakutseline kirjanik ning koduseinte vahel töötamisest üksjagu tüdinud. Loomemajanduskeskuse töötuba on mulle eelkõige mõnus koduväline kirjutamise koht. Plaanin hakata loomemajanduskeskuses korraldama ka Värske Loomingu salongi, mis liidab loomeinimesi erinevatelt aladelt ning ärgitab oma loominguga päevavalgele tulema.“

Värske Loomingu salong on Kristiina Ehini sõnul koht, kuhu inimesed saavad tulla, et üles astuda oma värske loominguga. „Olgu see siis luuletus, novell, tants, teadustöö, mõni värske mõte, maal, foto, film vms. See on sundimatu kooskäimise koht, mis toimub sõltuvalt aastaajast, kas toas või õues, pikniku vormis ning enamasti täiskuuga. Alates sügisest hakkaks see salong siis koos käima iga kuu,“ täpsustas Kristiina Ehin.

Raamatuesitlus algab kell 21 Loomemajanduskeskuse suures saalis (Kalevi 17), järgneb Kirjanduskambri avamine Kalevi 13-s.

Prima Vista raames ja Kristiina Ehini juhatusel toimub 11. mail kell 14.00–18.00 Tartu Loomemajanduskeskuses loovkirjutamise töötuba. Töötuppa on oodatud nii algajad kui ka edasijõudnud, kirjutatakse nii luulet kui ka lühiproosat.

Lisainfo: Kristiina Ehin, aniitsirk@gmail.com.
http://www.kirjandusfestival.tartu.ee/kogu-kava-2013