Kristjan Järvi Läänemere Filharmooniaorkestri ja Baltika Grupi koostööprojektiga tutvustatakse Eesti disaini

30. mai, 2017

Baltika Grupile kuuluv Eesti edukaim moebränd Monton kujundas Kristjan Järvi Läänemere Filharmooniaorkestrile erilise esinemisriietuse, mis on inspireeritud nende värske kontserttuuri „Vetemängud“ ideest.

Esinemisriietus peegeldab vee erinevaid vorme ja värve ning moodustab ühe olulise osa Kristjan Järvi loodud tervikust, mis koosneb muusikast, valguskunstist, installatsioonidest, helidisainist ja Eestis loodud moedisainist. Baltika Grupp ja Läänemere Filharmoonikud (Baltic Sea Philarmonic) plaanivad pikaajalist koostööd, mille eesmärgiks on pakkuda terviklikku muusikalist kogemust, tutvustades ühtlasi Eesti moedisaini rahvusvahelisele publikule.

Lähtuvalt kontserttuuri teemast, tegi Baltika Grupp kontseptuaalse valiku Montoni kevad/suvi 2017 kollektsioonist, luues kõikidele muusikutele ja dirigent Kristjan Järvile esinemisriietuse, mida esitleti„Vetemängude“ tuuri kontserditel Saksamaal Hattingenis ning Taanis Kopenhaagenis ja Aarhusis. Komplektid on stiliseeritud vastavalt kontserttuuri teemale, peegeldades vee iseloomu läbi läbipaistvate materjalide ning erinevate hallide ja siniste toonide koosluse, raputades seniseid arusaamu traditsioonilisest kontserdi vormist. Erinevates vee iseloomu peegeldavate toonide ja materjalide abil on loodud erinevatest esemetest tervik, mis tekitab laval mere laineid meenutava visuaalse vaatemängu.

Etenduskunsti revolutsioon

Uudne esinemisriietus on üks osa uuest muusikalisest kontseptsioonist, mida Läänemere Filharmooniaorkester esimest korda kontsertuuri “Vetemängud” raames esitleb – tegemist on erilise kooslusega muusikast, moedisainist, valguskunstist, installatsioonidest ja helidisainist. Kristjan Järvi ütleb: ‘Tervikut, mida soovime luua muusika, projektsioonide, valgustuse ja helidisaini abil, täiendab nüüdsest ka moekunst. See kõik on osa orgaanilisest tervikust, ühendatud kunstilisest kogemusest, mis hõlmab muuhulgas ka seda, kuidas muusikud laval välja näevad, kuidas peegeldavad riided vee erinevaid värve ning kuidas valgus ühendab need meeleliseks tervikuks.”

Loe edasi Eesti Disainikeskuse kodulehelt