Kui kultuuril on vaja ettevõtlust, siis sama palju on ettevõtjatel vaja kultuuri

31. jaanuar, 2013

ragnarsiil veeb

“Kui kultuuril on vaja ettevõtlust, siis sama palju on ettevõtjatel vaja kultuuri,” arvab Ragnar Siil kaunite kunstide asekantsler. Loe edasi »

 

Kultuuriminister Rein Lang tunnustas 30. jaanuaril ettevõtteid, kes on pikaajaliselt toetanud eesti kultuuri ning andis tänuüritusel üle kolm aasta kultuurisõbra tiitlit. Aasta kultuurisõbra tiitli pälvisid AS EMT, SA Heategevusfond Aitan Lapsi ja Vjatšeslav Leedo. Minister Lang kinkis neile sepise, mille autoriks on Eesti Kunstiakadeemia metallikunsti magistrant Nils Hint.

“Kultuuri ei oleks võimalik teha ükses riigi rahaga. Kui meil poleks kultuurisõbralikke ettevõtteid ega metseene, oleks meie kultuuripilt tunduvalt vaesem. On hea meel tõdeda, et Eestis tegutseb päris märkimisväärne hulk ettevõtjaid, kelle jaoks on kultuuri panustamine jätkuvalt oluline. Ja mis seal salata, kui kultuuril on vaja ettevõtlust, siis sama palju on ettevõtjatel vaja kultuuri. See on positiivne kooslus, mille tulemusena võidavad kõik osapooled, ennekõike aga meie kultuurimaastik tervikuna,” kommenteeris teemat Ragnar Siil. 

Kultuuriministeerium algatas ettevõtmise tunnustada kultuurisõbralikke ettevõtteid 2012. aastal. Kultuurisõbralike ettevõtete ja metseenide nimed leiab SIIT.