Kuidas teha head toodet

05. oktoober, 2010

looveestiTurul edu saavutamine ei ole võimalik kopeerimise kaudu, vaid selleks peab olema omanäoline toode, mida on ka mugav kasutada.  Loov Eesti ja Eesti Kunstiakadeemia räägivad Tallinna Ettevõtluspäeval sellest, kuidas luua häid tooteid.

 

„Disainjuhtimine tähendab teadlikku tootearendust ja selle protsessi kontrollimist. Eesti toodete edulood on on seotud disainiga,” ütles Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakonna juhataja, professor Heikki Zoova. Professor Zoova räägibki ettevõtluspäeval, kuidas disainerid saavad tootearenduses kaasa lüüa ja milliste tulemusteni võib hea koostöö viia.  Martin Melioranski tutvustab  Eesti Kunstiakadeemia 3D laborit ja selle võimalusi tooteprototüüpide loomisel. Oma kogemusi jagavad ka ettevõtjad, kes on viimasel ajal disaineritega koostööd teinud.

Disaini tuleb ettevõttes vaadelda kui protsessi, millel on oma strateegia ja mis on suunatud tulevikku. „Oskuslik disainjuhtimine võimaldab meil mitte kopeerida olemasolevat,  vaid luua tooteid, mis oleksid arenemisvõimelised ja vastaksid turu vajadustele tulevikus,” selgitas teema olulisust Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Lühiseminar  toimub 7. oktoobril kell 9.00-10.30 Viru Keskuse Bolero 1 saalis.

Loov Eesti on EASi poolt algatatud ja  Liidu Sotsiaalfondist rahastatud projekt, mis aitab kaasa loova majanduse ja ettevõtliku loovuse väärtustamisele ja arendamisele Eestis.

Lisainfo:
Eva Leemet
Loov Eesti tegevjuht
eva@looveesti.ee
+372 501 2558

www.looveesti.ee

 

Heikki Zoova
Eesti Kunstiakadeemia

Tootedisaini osakonna juhataja 
heikki.zoova@artun.ee