Kuldmuna 2010 finalistid selgunud

11. märts, 2010
Reklaamikonkursil Kuldmuna 2010 konkureerib peaauhinnale kaks tugevat tööd.
Enam kui 600 esitatud tööst paistsid žürii hinnangul kõige tugevamalt silma need, mis olid esitatud telereklaami kategoorias ja kampaaniakategoorias. Mõlemast valiti välja ka konkursi Grand Prix’i kandidaat.
„Majanduslikult raske aasta on teinud edukat tööd keskpärasuse väljasuretamise liinil,“ ütles tele- ja raadioreklaami žürii esimees Urmas Villmann agentuurist Kontuur Leo Burnett. „Telereklaami all oli väga palju tugevaid töid teenuste kategoorias, kus leidub kuhjaga väärismetallihõngulisi kandidaate.“

Rekordarv töid laekus täna kampaaniate kategoorias, mille eelarve jäi üle 300 000 krooni, kokku oli neid 37. Alla selle jäävaid töid laekus 13.

Kampaania ja otseposti žürii liige ning Tallinna Ülikooli reklaamiõppejõud Tiina Hiiob tõdes, et väheste rahaliste vahendite abil teostatud nutikaid-nipikaid kampaaniaid peab ootama aastalt 2010. „Korralikult tehtud töid oli palju. Vaidlused tekkisid alles siis, kui ilmnesid ka originaalse mõtlemise rakendamise tunnused,“ lisas Hiiob. „Hea meel oli siiski premeerida korralikult ja järjepidevalt hoitud brändi eest.“

Võitjad kuulutatakse välja auhinnagalal, mis toimub juba järgmisel nädalal, 19. märtsil Nokia Kontserdimajas koos turunduskonverentsiga Password.

Möödunud aastal pälvis Grand Prix Maanteeameti poolt tellitud sotsiaalkampaania „Ära unusta helkurit!“, parimaks kliendiks osutus Rakvere Lihakombinaat  ning Aasta Agentuuriks valiti Kontuur Leo Burnett.

1998. aastal asutatud Eesti Reklaamiagentuuride Liidu eesmärgiks on liikmete ühishuvide kaitsmine, rahvusliku reklaamiauhinna Kuldmuna väljaandmise korraldamine, tihe koostöö klientide ja kommunikatsiooniala organisatsioonidega turunduskommunikatsiooni valdkonna parema mõistmise nimel ja turunduskommunikatsiooni alase hariduse edendamine. ERALi visiooniks on parem keskkond läbi heade ideede. ERAL-i liikmeteks on 22 Eesti juhtivat reklaamiagentuuri.

Kuldmuna 2010 finalistidega saab tutvuda http://eral.vertical.ee/finalists/

Lisainformatsioon:
Heily Aavik
Eesti Reklaamiagentuuride Liidu (ERAL) president
Tel: +372 505 8377
E-mail: heily@ecwador.ee
www.eral.ee