Küllike Tuvikene: Oma head mõtted tuleb teoks teha!

21. märts, 2012

MOOI_1.jpgSeekordne silmapaistev PESA tooteinkubaatori asukas on Küllike Tuvikene (54), kes on loonud MOOI rõivaste ja aksessuaaride toodete sarja. Esemete pealismaterjaliks on autoritööna valmistatud nunovilt-tehnikas kangas.

Nunoviltimise protsessis ühendatakse kangaks kaks või enam materjali, millest üheks on alati vill. Sel viisil disainitud kangast valmivad eksklusiivsed mantlid, jakid, vestid, keebid, seelikud ja aksessuaarid, nende seas sallid ja kotid. Maalilised kangad, erinevad faktuurid, naturaalsed voodrid ja kvaliteetsed manused, korrektne õmblustöö- need omadused iseloomustavad MOOI väärtuslikke ja alati moodsaid tooteid.

 

Kuidas leidsid äriidee?

Olin andnud lubaduse esineda ühel suurüritusel moe-üllatusnumbriga. Kuna mind on moeloojana alati inspireerinud erilaadne kangas, otsustasin nunovilttehnika kasuks. Varsti alustasingi tööd pitsiliste, naiselike, glamuursete ja erksate mantlite loomisega, puudusid veel aksessuaarid. Kord märkasin köösneri juures karusnahku – värvilisi kui vikerkaar. Tollest hetkest oli kõik ülejäänu vaid aja ja korraldamise küsimus. Kõigele sellele, mis mõttes mõlkus, tuli anda vorm. Kollektsiooni esitlusele järgnes üllatavalt suur huvi minu poolt loodu vastu ja nüüdseks on selle idee baasil valminud äriplaan. Riskide maandamiseks valmivad firmas rõivastele originaalkangad kõigis minu poolt viljeletavates tehnikates: nunovilt-tehnikas, siidimaalina, siiditrüki ja pakutrükina.

Millises valdkonnas jäid ettevõtlusega hätta? Mis tähendab sinu jaoks PESA-s osalemine?MOOI_2

Esimeseks mureks sai minu loodava firma nime, minu kunstniku-nime ja kaubamärgi nimetuse küsimus. Koostöös Tiina Porgandiga firmast Premadesign OÜ leidsin sellele lahenduse ja tänaseks on loodud kaubamärk MOOI esitatud registreerimiseks Patendiametile. Keerukas osa ettevõtluses on minu jaoks kunstniku ehk iseenda töö planeerimine- kuidas kindlaks määrata, mitu toodet teatud perioodi jooksul peab valmima? Olen harjunud töötama pühendunult ja mul ei ole kella jälgimine tööd tehes siiani kombeks olnud. Nüüd tuleb seda õppida. Ka turunduse valdkond ettevõtluses ei olnud minu tugevuseks. Olen ka selles osas PESA-s palju õppinud ja loodan lähitulevikus õpitut rakendada. PESA-s osalemine on minu jaoks olnud vabatahtlikult võetud meeldiv kohustus lahendada iganädalasi ülesandeid ja oodata põnevusega vastukaja kogenud juhendajatelt. Tahan positiivsena välja tuua ka PESA-liste omavahelist aktiivset suhtlemist ja omaalgatuslikke Skype-arutelusid.

Millised on su ettevõtte tulevikuplaanid?

Loodan, et MOOI saab tuntuks ja tunnustatud kaubamärgiks Eestis ning kitsamalt ka välismaal. MOOI rõivaid hinnatakse kui hetke trendidest eristuvaid rõivaid, milles on tajutav stiilne kunstniku sõrmejälg.

Üks hea soovitus teistele? Oma head mõtted tuleb teoks teha.

Kus Sinu tooteid täna osta saab?

Täna saab MOOI tooteid osta ainult minu ateljees Tartus Antoniuse Gildis Rõiva-ja kangakojas. Minu koduleht on veel tegemisel.

Kontakti saab telefonil 505 1950.