Kultuuri ja loomevaldkondade rahastusvõimaluste tööriist So You Need Money on avatud!

22. november, 2022

Projekti Creative FLIP konsortsium on viimase kolme aasta jooksul teinud kõvasti tööd, et kaardistada ja analüüsida Euroopa kultuuri- ja loomesektorite rahastamismaastikku ning töötada välja digitaalne tööriist sektori rahastamiseks. Selle protsessi erinevatel hetkedel sai konsortsium loota sektori toetusele, osaleti töötubades, fookusrühmades, intervjuudes ja/või kasutajatestides. Konsortsium tänab südamest selle väärtusliku panuse ja tagasiside eest!

Valdkonna abistava panuse ja meie uurimisrühma tööga on konsortsium suutnud kaardistada kultuuri- ja loometegevuses osalejate rahalised vajadused ja väljakutsed ning koguda sektorile erinevaid rahastamis- ja rahastamisvõimalusi üle Euroopa. Täiendades kultuuri- ja loomemajanduse rahastamisteekonda Model Canvas, mis on välja töötatud juhendis So You Need Money Guide (2021), töötati eelmisel aastal välja ka veebipõhise rahastamisvahend nimega So You Need Money Tool, ainulaadne keskkond mis on pühendatud riiklikele rahastamisvõimalustele ning kultuuri- ja loomemajanduse finantssuutlikkuse suurendamisele.

Veebitööriist So You Need Money on nüüd Creatives Unite’i platvormi osana ametlikult käivitatud. Tööriist koondab rohkem kui 500 erinevat era- ja avaliku sektori rahastuse pakkujat (laenud, mikrokrediidid, ühisrahastus, ingelinvestorid jne), kes tegutsevad ELi liikmesriikides. See sisaldab ka kasulikke näpunäiteid, inspireerivaid juhtumeid ja põhjalikke selgitusi. Tööriist täiendab Euroopa Komisjoni CulturEU Guide.