Kultuuriakadeemia uus suund on IT-äri õpe

14. märts, 2011

altTartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia trügib üsna ootamatult TTÜ, IT-kolledži ja Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi kõrvale, asudes – üllatus-üllatus – õpetama IT-d.

Seejuures erineb magistriprogrammi jõudnud virtuaalkeskkondade loomise ja arenduse õppekava Eesti muudes kõrgkoolides pakutavast märkimisväärselt.

„Tegemist on tarkvara tootearenduse õppekavaga. Kui Eesti start-up’i entusiastid korraldavad kahepäevast üritust Garage48, siis meie õppekava on justkui garaaž, mis kestab kaks aastat,” iseloomustas õppekava programmijuht Kristjan Mändmaa. Kui algse plaani järgi pidi õppekava seisnema kitsamalt eksperimentaalsete virtuaalsete keskkondade loomises, siis Mändmaa sõnul ilmnesid tööandjatega vesteldes märksa tõsisemad probleemid. „Suutmatus tajuda kasutajat ja erinevaid kultuure, tootekujunduse ja müügioskuse nõrkus, Eesti IT-ettevõtjate liiga kitsas haare ja kes-kendumine vaid Eesti turule,” loetles ta.

Mändmaa tunnistas, et esimesel õppeaastal on tegemist justkui eksperimendiga testimaks, mismoodi uudne süsteem tööle läheb. „Me soovime vastu võtta kolmandiku osas IT-taustaga inimesi, kolmandiku osas disaini- ja äritaustaga inimesi ning viimase kolmandiku osas muu taustaga üliõpilasi,” rääkis Mändmaa. Eesmärk on tema sõnul panna erineva kompetentsiga inimesed kokku ja saada nii paremaid tulemusi. „Seni on näiteks start-up’ide taga valdavalt IT-haridusega inimesed, kel on sageli puudujääke disaini, müügi ja suhtlemise osas.”

Allikas: EPL