Kultuurikatla Aia eeloleva suve võidutööd on valitud

12. veebruar, 2013

kultuurikatelSA Tallinna Kultuurikatla suveprogrammi „Kultuurikatla Aed 2013“ ideekonkursile laekus üksteist omanäolist ideed. Konkursile esitati sotsiaal-, noorte-, kunsti- ja teatriprojekte. Ideekonkursi võidutööd teostuvad „Kultuurikatla Aed 2013“ suveprogrammis.

Ideekonkursi žürii valis Kultuurikatla Aia suveprogrammi välja seitse eriilmelist projekti.

Eelmise aasta detsembris toimunud „Kultuurikatla Aed 2013“ programmi ideekonkursi tulemused on kinnitatud. Eelmise hooajaga võrreldes esitati projekte samas mahus.

Žürii hinnangul olid seekordsed ideed uudsed ja realistlikud, kaasates tegevusse  kogukonda. Selle aasta ideekonkursi võidutööd on sotsiaalprojektid, kontserdi- ja teatriprojektid.

Konkursi läbisid seitse projekti:

·         Omanäolise basaar-idee esitas konkursile Vanalinna Hariduskolleegiumi 10nda klassi õpilane, kes näeb kasutatud tarbeesemetes võimalust riiete-esemete ümberdisainimiseks. See on loominguline projekt, millesse kaasatakse innukaid noori muusikuid ja kunstnikke.

·         Noorteprojekt ReUse ReKatlaaed kaasab tegevusse vabatahtlikke, kelle abiga korraldatakse töötubasid, vaba aja tegevusi ja seatakse sisse pop-up kohvik.

·         Sotsiaalteemasid käsitleb MTÜ Laste ja Noorte Kriisiprogrammi poolt esitatud projekt „Nooreks olemise tuju“. Projekti eesmärgiks on kasvava põlvkonna kohanemist, toimetulekut ja arengut toetava keskkonna kujundamine. Meetodina kasutatakse luguteatri vormi.

·         Kogukonda liitev on jalgrattaprojekt, kus tehakse töötubades rattaparanduse koolitusi, pakutakse jalgrattarenti ja rattaparandust.

·         Algaval suvel on võimalus taaskord näha eelmise aasta menukat noortelavastust. Von Krahli Teater toob taas vaatajate ette eelmisel hooajal populaarseks mängitud lavastuse „13“. 

·         Uus teatriprojekt on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lavakunsti osakonna tudengite eksperimentaalne lavastus „Rublik“.

·         Juulikuu esimesel nädalal võõrustab Kultuurikatla Aed folkloorifestivali Baltica 2013 külalisi ja esinejaid. Alaprogramm kannab pealkirja Kalamaja Baltica.

Kultuurikatla kõrval Kultuurikilomeetri algust ääristava müüri taga asub roheala – Kultuurikatla Aed. Kultuurikatla Aed on avatud linnaaed, koht, mis meenutab koduaeda, -hoovi.  See on keskkond, kus saab vaba aega veeta, osaleda huvitegevustes, külastada kontserte või teatrisündmusi.

Tegevust täis suveprogramm sai alguse eelmise aasta suvel, mil ideekonkursi võidutööd teostati kogu suve jooksul. Aia suveprogrammist võtsid osa tuhanded linlased ja väliskülalised.

Lisainfo: Katre Teppan, 56 2011 20, katre.teppan@kultuurikatel.ee

www.kultuurikatel.ee