Kultuuriministeerium kutsub kunstiüliõpilasi kandideerima 3000-eurosele Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile

17. oktoober, 2014

Kultuurimin logo estKultuuriministeerium kuulutab välja konkursi Eduard Wiiralti stipendiumile, millega toetatakse kunstiüliõpilaste õppe- ja loomingulist tööd ning enesetäiendamist. Välja antakse kaks 3000 euro suurust stipendiumi. Taotluste esitamise tähtaeg on 31.10.2014.

Stipendiumile võib kandideerida üliõpilane, kes õpib täiskoormusega kujutava kunsti erialal riiklikult tunnustatud õppekaval.  Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada avaldus; motivatsioonikiri, milles tutvustatakse oma loomingulisi eesmärke ja stipendiumi kasutust; loomingulist ja erialast tegevust tutvustav kokkuvõtlik portfoolio ning väljavõte õpinguraamatust.

Stipendiumi saajad selgitab taotlejate seast välja ekspertkomisjon, kuhu kuuluvad Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kõrgema Kunstikooli, Tartu Ülikooli, Eesti Kunstnike Liidu, Kultuuriministeeriumi, Eesti Kunstimuuseumi ning Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse esindajad. Eesti Kunstimuuseum lisab stipendiumile muuseumi kuldkaardi. Kaart on nimeline ning annab selle omanikule eluaegse tasuta külastusõiguse kõigis Eesti Kunstimuuseumi muuseumides.

Wiiralti stipendiumi asutas Kultuuriministeerium 2004. aastal, 10 aasta jooksul on stipendiumi saanud 21 kunstiüliõpilast. Täna välja kuulutatud stipendiumikonkursi tulemused selguvad novembri lõpuks.

Vaata lisaks: http://www.kul.ee/et/tegevused/stipendiumid-ja-preemiad#wiiralt