Kultuuriministeerium kutsub üles esitama kandidaate konkursile „Kultuuri sõber 2014“

18. detsember, 2014

Kultuuriministeerium kutsub üles esitama kandidaate konkursile „Kultuuri sõber 2014“. Tunnustus kuuluberaisikutele, asutustele, ettevõtetele ja organisatsioonidele, kes on kultuurivaldkonda aasta jooksul eriliselt panustanud või olnud kultuurirahvale toeks oma tegudega. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. jaanuar 2015.

„Lõppev aasta on olnud kultuurisündmuste poolest rikkalik. Mitmed ettevõtmised on saanud teoks just tänu tublide organisatsioonide, ettevõtete ja eraisikute toele. Soovime taas neid partnereid tunnustada ja innustada tulevikus ka kõiki teisi leidma teed kultuurivaldkonna toetamise juurde,“ rääkis kultuuriminister Urve Tiidus.

Esitatud kandidaatide hulgast valitakse välja kultuuri sõbrad ning kolm „Aasta kultuurisõpra“, kes on tunnustuse väljakuulutamisele eelnenud aasta jooksul kultuurivaldkonda enim panustanud.

„Ka meie ettevõtjate ja eraisikute jaoks on üha omasemad läänemaailmas tavalised mõisted nagu sponsorlus või metseenlus. Panustab riik ja panustab kogukond ning tulemuseks on kõiki puudutav kultuurielamus,“ lisas Tiidus.

Kandidaate võivad esitada kõik kultuurivaldkonnaga kokku puutuvad organisatsioonid. Kandidaadiks ei saa olla Kultuuriministeeriumi ja tema valitsemisala asutused või nende töötajad ning nende poolt korraldatud projektid, samuti teised riigiasutused või riigi poolt ellu kutsutud organisatsioonid.

Kandidaadi osalemiseks tuleb täita Kultuuriministeeriumi kodulehe kaudu elektrooniline ankeet. Esitada on lubatud ka varasematele konkurssidele esitatud organisatsioone ja isikuid. Kandidaatide esitamine on avatud 15. jaanuarini 2015.

Kultuuriminister kuulutab konkursi laureaadid välja 10. veebruaril 2015 kinos Artis.

 

Kultuuriministeerium on tunnustanud kultuurisõbralikke ettevõtteid ja ettevõtjaid alates 2012. aastast. Loe lisaks SIIT

 

Eelmiste aastate kultuurisõbrad leiate siit: 

Lisainfo:

Brita Merisalu
Kultuuriministeerium

avalike suhete osakonna peaspetsialist

628 2263, 527 6851