Kultuuriminister rõhutas Maailma Muusikafoorumi avakõnes loomemajanduse tähtsust

28. september, 2011

altKultuuriminister Rein Lang avas täna, 27. septembril Tallinnas alanud Maailma Muusikafoorumi, millel osaleb üle 240 delegaadi kogu maailmast.


 

Foorumi avamisel peetud kõnes tõstis minister Lang võtmeteemana esile loomemajanduse.

„Kui arutleme muusika ja teiste kaunite kunstide üle, tuleb seejuures kindlasti senisest rohkem tähelepanu pöörata nende valdkondade majanduslikule küljele – seda nii Euroopa Liidu kui ülemaailmses kontekstis,“ ütles Lang.

Minister lisas, et Eestis on palju andekaid muusikuid, kes ei kujunda muusikaelu mitte üksnes Eestis, vaid ka paljudes teistes ja meist suuremates riikides. „Mul on hea meel, et IV Ülemaailmne muusikafoorum toimub Eestis. See on tunnustus meile.”

Maailma Muusikafoorum (World Forum on Music) toimub neljandat korda, varem on see toimunud Los Angeleses, Pekingis ja Tunises.

Koos foorumiga, mis on pühendatud teemale „Muusika ja sotsiaalsed muutused“, peab Tallinnas oma 34. peaassambleed UNESCO allorganisatsioon Rahvusvaheline Muusikanõukogu (International Music Council). Samuti on Eestisse aastakoosolekule kogunenud Euroopa Muusikanõukogu (European Music Council). Foorumi Eesti-poolsed korraldajad on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Muusikanõukogu.

Allikas: Neljas