Kultuuriminister tunnustas kultuurisõbralikke ettevõtteid

31. jaanuar, 2013

langKultuuriminister Rein Lang tunnustas 30. jaanuaril ettevõtteid, kes on pikaajaliselt toetanud eesti kultuuri ning andis tänuüritusel üle kolm aasta kultuurisõbra tiitlit. Aasta kultuurisõbra tiitli pälvisid AS EMT, SA Heategevusfond Aitan Lapsi ja Vjatšeslav Leedo. Minister Lang kinkis neile sepise, mille autoriks on Eesti Kunstiakadeemia metallikunsti magistrant Nils Hint.

 

Kultuuriminister Rein Langi sõnul sai ettevõtete nimekiri, keda kultuuriasutused oma toetajatena esile tõstsid, sel aastal rõõmustavalt pikk. „Ettevõtted ja ka eraisikud on kultuuri toetanud lahke käega. Kindlasti oleks meie kultuuripilt ettevõtjate ja metseenideta märksa tagasihoidlikum,” tõdes minister Lang.

AS EMT on olnud kultuurivaldkonna suurtoetaja pikki aastaid ja panustanud nii suurematesse kui väiksematesse kultuurisündmustesse üle Eesti. EMT toetatavate projekti hulgas on väga paljude erinevate kultuurivaldkondade projekte, kusjuures tähelepanu on pööratud ka järelkasvule.

SA Heategevusfond Aitan Lapsion käivitanud koostöös Eesti Etendusasutuste Liiduga viimaste aastate ühe innovaatilisema heategevusprojekti, mille abil on lühikese aja jooksul toetatud üle 15 000 vähekindlustatud pere laste teatrikülastusi. Projektiga on liitunud suurem osa Eesti etendusasutustest ja fondi tegevust on eeskujuks toodud nii Eestis kui ka rahvusvahelisel areenil.

Saaremaa Laevakompanii juht Vjatšeslav Leedo pälvis kultuurimetseeni tunnustuse. Vjatšeslav Leedo on paljude aastate vältel jaganud toetust, tänu ja tunnustust nii kultuurile, spordile ja haridusele kui ka muudele elualadele ja seda ennekõike siirast missioonitundest kohaliku elu parandamise nimel.

Kultuuriministeerium algatas ettevõtmise tunnustada kultuurisõbralikke ettevõtteid eelmisel aastal. Kultuuriminister Rein Lang tänas Tallinna Linnateatris täna toimunud tänuüritusel 50 ettevõtet, kõik need kultuurisõbra tiitli laureaadid esitati kultuurivaldkonna organisatsioonide poolt. Kultuurisõbralike ettevõtete ja metseenide nimed leiab SIIT.