Kultuuripealinn kutsub vabatahtlike teemalisele seminarile

24. november, 2009

Vaatamata majandussurutisele tunneb üha rohkem inimesi huvi vabatahtliku tegevuse võimaluste vastu: vabatahtlik tegevus võib muuhulgas aidata pikaajalistel töötutel kergemini taas tööturule siseneda, kuid kindlasti pakub vabatahtlik tegevus võimalusi enesearendamiseks, positiivsete inimestega suhtlemiseks ja teisi aidates enese vajalikuna tundmiseks. “Minu jaoks on vabatahtlik tegevus eneseteostus,” leiab vabatahtlikuna tegutsev näitleja Maarja Jakobson. “Mulle meeldib olla aktiivne ja usun, et vabatahtlikuna saavad kõik panustada millessegi endast suuremasse. Olgu selleks siis mingi väike valdkond või ühiskond tervikuna,” on Jakobson veendunud.

VTA tellitud uuring näitas, et vabatahtliku tegevusega on kokku puutunud pea pooled eestimaalased, kuid pikaajalisi ja aktiivseid vabatahtlikke on Eestis vähe.

“Senisest rohkem on vaja teadvustada, milliseid võimalusi vabatahtlik tegevus inimestele ja ühiskonnale tervikuna pakub,” selgitas seminari korraldamist VTA juhataja Tuulike Mänd. “Vabatahtlik tegevus aitab luua sotsiaalset kapitali ja sidusust – mõlemast on meie ühiskonnas puudus,” põhjendab Mänd.

6. detsembril toimuva üleriigilise vabatahtlike tunnustamisürituse eel soovib VTA rohkem avada vabatahtliku tegevuse arenguid ja tuua esinema praktikuid eri valdkondadest.

Osalema on oodatud kõik potentsiaalsed ja aktiivsed vabatahtlikud ning lihtsalt huvilised. Seminaril teeb vabatahtlike kaasamisest ettekande ka SA Tallinn 2011 vabatahtlike programmi juht Piret Ehavald. Seminariga tähistatakse ühtlasi ka rahvusvahelist vabatahtlike päeva.

Konverentsile saab registreeruda Vabatahtlike Väravas.