Kultuurivahetus Tartu ja Cēsise vahel kogub hoogu

16. juuli, 2012

tartu_kunstnikud_cesisesJuulis ja augustis väisavad Tartu kunstnikud ja muusikud Cēsise linna, osaledes töötubades koos Läti kunstnikega ja tutvustades oma loomingut kohalikule rahvale. Kultuurivahetus saab teoks projekti „Local Artists for Regional Development“ raames, mida toetab Eesti-Läti programm.

Sel nädalal on Cēsises Tartu noored kunstnikud Alar Tuul, Gaidi Kesa, Albert Gulk, Olivia Parmasto, Nadezda Tshernobai ja Peeter Krosmann, kes maalivad vabas  õhus ja avavad 7. juulil ühisnäituse Cēsise kunstnikega.

14. juulil on Cēsises Tartu Tamme gümnaasiumi vilistlaste puhkpilliorkester, kes esineb kahe orkestriga linna keskväljakul ja annab ühiskontserdi Cēsise puhkpilliorkestriga.

21. juulil kell 19 esinevad Cēsises Tartu noored džässmuusikud.

6.–12. augustil toimub Cēsises rahvusvaheline linnaruumi workshop, millest võtavad osa ka Tartu Loomemajanduskeskuse alustavad ettevõtted Kujunduskuurort ja TajuRuum. Nad osalevad nädala jooksul toimuvates  töötubades ja seminaridel,  kus arutatakse linnaruumi erinevaid  aspekte ja räägitakse  muuhulgas ka ökoloogiliste, sotsiaalsete  ja kultuuriliste tegurite mõjust linna arengule.

„Local Artists for Regional Development“  on projekt, mida toetab Eesti-Läti programm ja rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Projekti raames toimub tasuta koolitusi ning kultuurivahetusi  Tartu ja Cēsise linna vahel kuni 2012. aasta lõpuni.