Kumu kutsub tutvuma maa-aluse maalihoidla ja katuseterrassiga

24. aprill, 2012

Kolmapäeval, 25. aprillil kl 18 kutsub Kumu kunstimuuseum osalema publikuprogrammi „Pikad kolmapäevad Kadriorus” selle hooaja viimasel üritusel „Kumu madalalt ja kõrgelt”. Ekskursioon viib osalejad vertikaalsele teekonnale läbi maja nende osade, mis on näitusekülastajatele tavaliselt suletud. Osalemine muuseumipiletiga.


„Ekskursiooni eksklusiivne osa on laskumine kaks korrust allapoole maalihoidlasse, kus külalisi võtab vastu Eesti Kunstimuuseumi koguhoidja Rita Kroon, kes teab kõike oma valdustes olevatest maalidest ja nende hoidmise spetsiifikast,” ütles Kumu kunstimuuseumi publikuprogrammide kuraator Piret Kruusandi. „Kumu tänapäevastes hoidlates on hoiul Eesti Kunstimuuseumi põhiline rikkus. Muuseumi näitusesaalides eksponeeritud teosed moodustavad vähem kui 10% kõikidest meie varadest.”

Pärast maa-aluse maalihoidla külastamist tõuseb ekskursioonigrupp Baltimaade suurima liftiga Kumu viiendale korrusele ning suundub sealt katuseterrassile. Kumu katuselt avaneb ainulaadne vaade mitmes suunas: Toompeale, Lasnamäele, Kadriorule, Piritale ja loomulikult merele.

„Oktoobris esimest korda toimunud publikuprogramm „Kumu madalalt ja kõrgelt” tekitas muuseumi- ja kunstisõprades väga suurt huvi,” ütles Piret Kruusandi. „Soovijaid oli nii palju, et kõik gruppidesse ei mahtunudki. Nüüd lõpetame selle populaarse programmiga „Pikad kolmapäevad Kadriorus” hooaja ja pakume veel kord võimalust põnevast ekskursioonist osa saada.”

Ekskursioonid toimuvad eesti ja vene keeles.

Kell 19 algavale ekskursioonile saab registreeruda tel. 602 6074, 5343 9230 või e-posti aadressil kumu@ekm.ee. Ringkäik algab Kumu infoleti juurest.

Publikuprogramm „Pikad kolmapäevad Kadriorus” toimub Eesti Kunstimuuseumi Kadrioru filiaalides oktoobrist aprillini 2011–2012, kui Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum ja Kumu kunstimuuseum on avatud kella 20.00.

Lisainfo: www.ekm.ee