Kunst saab aidata ühiskonna probleeme lahendada: Karolina fondi lugu

11. oktoober, 2012
ingi_rafn_karolina_fund„Arvake, kellena ma varem töötasin? Pankurina muidugi,“ naeris Islandi loomeprojektide ühisrahastusplatvormi Karolina fondi juht Ingi Rafn Sigurdsson.
Karolina fond sai alguse finantskriisist, kui pankuritel polnud enam tööd ja loomeprojektid ei leidnud enam rahastust. „Karolina fond on töökohtade ja investeeringute kohtumispaik,“ ütles Ingi Rafn.

Meile tuttava Hooandja Islandi sõsara lehekülgedelt võib lisaks projekti läbiviimiseks vajaliku rahasumma kogunemise jälgimisele leida ka teenusepakkujaid, kes loomingulisi projekte aitavad ellu viia. Lisaks erainvestoritele kaastakse ka ettevõtteid, kes saavad Karolina fondi pakutud platvormi abil  näidata,  kui palju nad loomeettevõtteid toetavad.

„Kõigepealt leia või tekita endale turg, kogu raha ja alles siis tee oma projekt valmis, „ tutvustas Ingi Rafn fondi tööpõhimõtet.

Kultuurivaldkondade ja erinevate majandusharude koostööle keskenduv konverents NordMatch kirjeldas mitmeid vahvaid ettevõtmisi, kus kunst aitab ühiskonna probleeme lahendada.