Kunstiakadeemia animatsioonitudengi film “Kärbeste veski” nopib festivalidel auhindu

22. mai, 2012

Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonna magistriõppe tudeng Anu-Laura Tuttelberg on saanud oma animatsioonfilmi “Kärbeste veski” eest juba kolm auhinda.


“Kärbeste veskit” on premeeritud kolmel rahvusvahelisel festivalil:

Curtocircuito International Short Film Festival, Santiago de Compostela (Hispaania): Explora Aqualogy award
14. Backup Film Festival (Saksamaa, Weimar): Parim animafilm
H2T festival (Eesti-Soome): Teine preemia

“Kärbeste veski” valmis Anu-Laura Tuttelbergil animatsiooni osakonnas magistritööna 2011. aasta novembris. 7,5-minutiline stop-kaader nukufilm jutustab loo möldrist, kes kasvatab pardipoegi ja otsustab ühel päeval

nad vabaks lasta.  Veski kõrval põllul tulevad aga jahti pidama jahimehed.  Filmi portselanist nukud on valminud autoril käsitööna ja animatsiooni loomiseks kulus kaks aastat.
Lisateave, fotomaterjal ja filmilugu on leitav http://anulaura.com/fly-mill/
Animatsiooni osakonnast
Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakond avati 2006. õppeaastal. Täna on võimalik õppida nii bakalaureuse kui magistritasemel.

Õppekava põhieesmärgid on animatsiooni kui kunstivormi arendamine ja uurimine, Eesti kogemuse ja oskusteabe kasutamine rahvusvahelise tõmbekeskuse loomiseks ning rahvusvahelise, professionaalsete animatsioonfilmi režissööride, kunstnike ja stsenaristide järelkasvu tagamine läbi Eesti kogemuse.

2009. aastal avati magistriõppes ka inglisekeelne õppekava.  Juhtivõppejõududeks on rahvusvaheliselt auhinnatud animatsiooni rezhissöörid Priit Pärn ja Ülo Pikkov.  Mitmeid animatsiooni osakonna tudengifilme on kutsutud festivalidele ning pärjatud preemiatega.  Loe lisa www.animaster.ee