Kunstibuss alustab tuuridega kunsti ja disaini tulipunktidesse

03. märts, 2011

altKunstibuss sõidutab kultuuripealinna elanikke ja külastajaid 29 laupäeval Tallinna vähem külastatud kunsti ja disaini praktilist poolt tutvustavatesse paikadesse, avardades sel moel kunstide ala kaugemale tuttavatest näituseruumidest ja galeriidest südalinnas.

Tuuril osaleja saab paari tunni jooksul tutvuda kunsti-, disaini- või arhitektuurierialade köögipoolega ning osaleda meistrikodades, mille viivad läbi oma ala asjatundjad. Bussituuridega sõidavad giididena kaasa erialade esindajad – kunstnikud, disainerid ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud – , kes räägivad bussiseltskonnale oma loomevaldkonnast lähemalt.

Kunstibussiga sõitjatel on võimalus külastada stuudioid, tehaseid, valukodasid, galeriisid, ateljeesid ja käsitöögilde, osaleda reisidel läbi eri linnaosade, saada osa tegevuskunstist ning teha kaasa kunstiteemaline jalutuskäik looduses.

Start on laupäeviti kell 12 Kunstiakadeemia Tartu mnt 1 platsilt.

Kunstibussi programmis osaleb 26 Eesti Kunstiakadeemia eriala. Esimeseks disaini tulipunktiks 5. märtsil on plastiktooteid ja tänavamööblit valmistav tootedisaini ettevõte Frog Plastic OÜ Tabasalus. Huvilistel on võimalus näha, kuidas valmivad meile linnaruumist tuttavad esemed nagu näiteks mugavad pargipingid, urbanistlik valgusmööbel või praktilised jalgrattahoidjad.

Meistrikoja viib läbi tunnustatud tootedisainer Veiko Liis, kes pälvis eelmisel aastal maineka Eesti disaini auhinna Bruno nüüdseks laialt kodukasutusse jõudnud kilepiima voldikkannu eest.

Kunstibuss sõidab külla aga ka näiteks Bastioni moeateljeesse, Eesti Nukufilmi stuudiosse ning teatridekoratsioone ja –kostüüme tootvasse ettevõttesse Stagecraft Management OÜ. Tunnustatud muinsuskaitse spetsialist Oliver Orro teeb ringreisi läbi linnaosade, kus ta pöörab tähelepanu nii kultuuriväärtustele kui nendega seotud muinsuskaitsealastele probleemidele.

Kunstibussi aastakalendreid on võimalik soetada bussituuridel, Euroopa kultuuripealinna infokeskuses ja internetis kunstibuss.artun.ee. Piletid saadaval bussis hinnaga 1.50 eurot.

Kunstibussi esitleb Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011, toetajad on City Tour ja Eesti Kultuurkapital.

Kava vaata aadressilt http://kunstibuss.artun.ee.