Kunstilaadal näeb disaini, kunsti ja moe tänast sõna

06. oktoober, 2010
lmk-logoTartu Loomemajanduskeskuse eestvõttel ja EASi toel toimub 9. oktoobril kell 11-17 Tartu Kaubamajas kunstilaat, kus saab näha kunsti, moodi ja disaini loomemajanduskeskuse ettevõtetelt, Tartu kunstikooli õpilastelt ja teistelt loojatelt. Kunstilaadal musitseerib Taavi Peterson, päeva juhib Veikko Täär.

Kunstnikud toovad laadale nii vaatamiseks kui ka müügiks ehteid, moekollektsioone, maale, graafikat, fotosid, maalitud portselani, huvitavaid pakendeid ja nii mõndagi muud põnevat.

Tartu Kunstikooli esindab kunstilaadal kooli neljas kursus oma joonistuste, maalide, illustratsioonide, fotode ja muu loominguga. „Harjumuspärase kunstimeediumi kõrval leiavad oma koha ka erinevad disainitud praktilised tarbeesemed, näiteks pakendid, postkaardid, padjapüürid ja helkurid. Kindlasti jääb midagi ka üllatuseks. Kuigi ürituse pealkiri viitab müügile, siis lisaks heale ja soodsale võimalusele soetada homse kunstiklassiku tänast loomet, on kindlasti mõtet korrakski meie väljapaneku juures peatuda. Hetk lasta kõigil nuumata oma silma ja meelt,“  selgitas Tartu Kunstikooli majandusjuhataja ja õpetaja Riivo Langovits. Loomemajanduskeskust esindavad kunstilaadal Mariliin Kindsiko maalitud portselaniga ning  LOOV galerii maalide, graafika, ehete, valgustite, kottide, särkidega. Üllatused Ulm Stuudiolt. Kunstilaadal on oma akvarellidega väljas ka noor Tartu kunstnik Liis Koger.

Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul on kunstilaat suurepärane võimalus keskusel ise olla kunstivahendaja rollis. „Hetkel on meil käimas konkurss uute ettevõtjate leidmiseks
loomemajanduskeskusesse. Kuna seekordsel konkursil eelistame kunsti vahendamisest huvitatud ettevõtjaid, siis pakub kunstilaat meile head võimalust oma nahal järele proovida kunstiagendi roll,“ sõnas Kuhlberg. Tartu moe- ja kunstilaat toimub üle-eestilise ettevõtlusnädala raames. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ettevõtlusteadlikkuse programmi koordinaator Sirje Tuvi sõnul on EASil ettevõtlusnädala lõpuürituste korraldamisega mõte näidata inimestele ka ettevõtluse pehmemat poolt. „Tahame näidata, et ka hobist võib saada tulu teenimise allikas. Ideaalis võiksid inimesed sellelt laadalt lahkuda teadmisega, et ka need kunstnikud seal laadal on ettevõtjad,“ lisas Tuvi.

Kunstilaata rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondist. 8. ja 9. oktoobril toimub Tartu kaubamajas ka sügisene moeturg.

Lisainfo:
Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg, tel 506 2545, juta@lmk.ee;
EAS-i ettevõtlusteadlikkuse programmi koordinaator Sirje Tuvi, tel 5817 3413, Sirje.Tuvi@eas.ee.