Kunstilaenutuse abil saab rentida Tartu tuntud kunstnike töid

15. november, 2011

altTartu Loomemajanduskeskuse trepigaleriis on avatud kunstilaenutusettevõtte Kaleidoskoop esimene näitus “Kaleidoskoop”, kus astuvad üles Tartu tuntud kunstnikud Per William Petersen, Ilmar Kruusamäe, Kiwa, Markus Kasemaa, Meiu Münt ja Ago Teedema.

Näitusel on valik nende kunstnike töödest, kellega Kunstilaenutusel on oma lühikese tegutsemisaja jooksul tekkinud tihedam koostöö. Näitusel olevaid töid saab nii osta kui ka laenutada.

Kunstilaenutuse juht Liina Raus kutsub üles tuntud kunstnike töid laenutama, kuna kunsti tajumine võtab sageli rohkem aega, kui seda tavaliselt näitust külastades on. „Tahame inimestele anda võimaluse luua kunstiga tihedam side ning kasutada meie kunstnike loomingut oma ümbruse kujundamisel.“

Näitus on avatud 6. jaanuarini 2012 Tartu Loomemajanduskeskuse trepigaleriis (Kalevi 13) esmaspäevast reedeni kell 10-18.

Kunstilaenutusettevõte Kaleidoskoop UÜ alustas oma tegevust Tartu loomemajanduskeskuses sel kevadel.  Ettevõtte missiooniks on muuta kohalike kunstnike looming kättesaadavamaks ja ergutada kunsti kasutamist meie elu ilmestamisel.

Lisainfo: Liina Raus, tel 556 07971, liina.raus@gmail.com

Lisatud näitusel olev Kiwa töö.