Kunstiskeenede ümarlaudade päev Kumus

19. detsember, 2012

Neljapäeval, 20. detsembril algusega kell 11 toimub Kumu auditooriumis näitust „Eesti kunstiskeenede arheoloogia ja tulevik” kokku võttev ümarlaudade päev, kus esinevad ettekannetega nii kultuuritegelased, kui ka näitusel osalevad kunstnikud. Tutvustatakse ka näitusega seotud tekstivihikut, mis sisaldab Eha Komissarovi, Kati Ilvese ja Rael Arteli kuraatoritekste ning Maarin Ektermanni esseed kohaliku kunstivälja problemaatikast. Osalemine tasuta.

Kava:

kell 11.30 esimene ümarlaud. TEOORIA. Mis on skeene?
15-minutiliste ettekannetega esinevad mitmed kultuuriinimesed.
Modereerib Maarin Ektermann

kell 13.30 teine ümarlaud. PRAKTIKA. Minu inimesed
Identiteedi- ja kuuluvusküsimuste üle arutavad näitusel osalevad kunstnikud.
Modereerib Kati Ilves

Mõlema ümarlaua pikkus on umbes 1,5 tundi.

Skeenede ümarlaudade päev lõpeb Erkki Luugi esinemisega. Luuk on eksperimentaalluuletaja ning keeleteadlane, samuti raamatute „0rnitoloogi pealehakkamine” ja kogumiku „Valitud luuletused” autor. Erkki Luugi tekstide ja loomega saab tutvuda näitusel ruumis „Tartu tekstikunst, kohaspetsiifika ning EKSP”.

Nelja Eesti kuraatori, Eha Komissarovi, Kati Ilvese, Rael Arteli ja Hilkka Hiiopi koostatud näitus Kumu kunstimuuseumis annab ülevaate eesti kaasaegse kunsti tegevustest ning keskendub tavapärasest suuremal määral kunstitegevustele Tallinnas, Tartus ja Pärnus ning kunstikolmnurka mõjutanud kunstiinstitutsioonide ja gruppide vaatlusele.

Näitus „Eesti kunstiskeenede arheoloogia ja tulevik” on avatud Kumu kunstimuuseumis 30. detsembrini 2012.