Kus on tuul!? TEAM-UP võidutöö, tuulemõõtja nutitelefonile, hakkab valmis saama

17. mai, 2011

alt19. märtsil korraldasid Loov Eesti ja Startup Garage koos partneritega ühise tootearenduspäeva TEAM UP. Ürituse erilisus seisnes asjaolus, et kohale olid kutsutud kõik ettevõtte sünniks ja arenguks vajalikud osapooled- disainerid, insenerid ja ka turundajad.

TEAM-UP-il sai kokku viiene tiim, kelle poolt esitletud idee – tuule kiirust mõõtev lisaseade
nutitelefonidele, võitis konkursi ja sellega kaasneva tähelepanu. Tiimi juht Raigo Raamat annab siinkohal ülevaate, mis arenguetapis projekt hetkel on ning millised on plaanid tulevikuks.

Ühe konkursipäeva jooksul muutus esialgne lisaseadme tehniline lahendus oluliselt lihtsamaks ja kiiremini teostatavaks. „Idee võlu on selles, et lisaks enda tarbeks tuule kiiruse ja suuna määramisele on võimalik seda infot jagada inimestega, kelle jaoks see on oluline – surfarid, golfiharrastajad, kalamehed, mudellendurid jne,“ selgitas Raamat. Sellise liikuva tuulemõõtjate võrgu tekkimine loob omakorda palju uusi võimalusi pakkuda kõiksugu huvitavaid lisateenuseid.

Paljudele uskumatuna või lausa geniaalselt lihtsana tundunud idee on nüüd viimase kahe kuuga võtnud üha rohkem käegakatsutava vormi. Vahepealse ajaga on läbi testitud mitmeid erinevaid variante elektroonika lahenduse osas, selleks et saada töökindel ja lihtne lahendus. Samuti on disainitud ja 3D-prinditud uus korpus tuulemõõtjale.

„Kogu tiimi jaoks on võimalus esimest prototüüpi käes hoida olnud uskumatult positiivne ja motiveeriv kogemus,“ on Raamat entusiastlik „Kõik, mis mõeldud ja joonistatud, on vormunud millekski, mida saab oma käega katsuda ja silmaga hinnata.“

Mida aeg edasi, seda huvitavamaks läheb  – järgmisteks plaanideks on lõpetada elektroonika osa, viimistleda koduleht ja saada tuulemõõtjaga esimesed mõõtmistulemused.

„Ja mis kõige parem – esimene tagasiside surfaritelt on olnud eranditult positiivne,“ rõõmustab Raamat idee praktilisuse üle.

Hoiame teid kursis edasiste arengutega!

TEAM-UPi korraldasid Loov Eesti, Startup Garage, Tallinna Tehnikaülikool ja Eesti Kunstiakadeemia. Ürituse korraldamist toetas EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Loe ka üritusel osalenud rahvusvahelise haardega ettevõtja ja advokaadi William Piperi ülevaadet sündmusest:
William Piper: TEAM-UP is definitely a win-win event

Loe lisaks: Loov Eesti tootearenduspäeval TEAM-UP! võitjaks osutus tuulemõõtja nutitelefonile
Videoklipp AK-s