Kutse konverentsile “Disain välja!”

29. aprill, 2013

disain valja23. mail tulevad Tallinnasse kokku disainivaldkonna esindajad üle Euroopa, et arutada disainiekspordi võimaluste üle. Paneeldiskussioonil otsitakse vastust küsimusele, mida siis ikkagi selleks tuleb teha, et Eesti disaini maailma viia.

 

Juba täna tuleb Eesti disainivaldkonnas iga kolmas euro müügitulust läbi ekspordi. Rahasse pannes on see kõigest neli miljonit eurot (2011. aasta seisuga). Disainiga olemuselt sarnases IT sektoris teenitakse iga teine euro ekspordist ja ekspordikäive (mitte eksporditulu) küündib 160 miljoni euroni. Mis disaini eksporti takistab? Eesti disainiettevõtted ja bürood on reeglina väikesed ja puudub jõud murda end välisturgudele. Puudub ka vajalik koostööpartnerite, klientide, sisseostjate ja edasimüüjate kontaktvõrgustik, mille ülesehitamine võtab aastaid. Suurimaks takistuseks ongi ressursside ja kogemuste nappus.

Kuidas nendes tingimustes disainereid toetada? Kuidas ja millega turgudele siseneda? Kuidas luua kontaktvõrgustik? Kuidas edendada disainerite omavahelist koostööd ja teha koostööd rahvusvahelisel tasandil? Millised on teiste riikide kogemused disainerite eksportegevuste toetamisel? Mida disainerid ise saavad teha? Oma kogemustest on rääkima kutsutud Soome ja Saksamaa disainieksporti edendavate organisatsioonide, sealhulgas Design Forum Finlandi ja Hamburgi disainikeskuse esindajad. Inspiratsiooni eksportiva disaineri vaatenurgast jagab pesudisainer Kriss Soonik, kes, täna juba üle viieteistkümnes riigis pesukollektsioone müües, tuli Eesti turule alles kaks aastat tagasi. 

Päeva lõpetab vestlusring “Mida teha, et Eesti disainieksport hoo sisse saaks?”

Konverentsiga “Disain välja!” tähistab Eesti Disainikeskus oma viiendat sünnipäeva. 

22. maist – 1. juunini on Disaini- ja Arhitektuurigaleriis avatud näitus “Disain välja!”. 

Aeg: 23. mai 10.00-17.00

Koht: Baltika Moelava, Baltika Kvartal, Veerenni 24

Hind: 30€ / 15 € üliõpilased, õpilased
(hind sisaldab kohvipause ja lõunat)

Keel: inglise

➞ Registreeri siin

➞ Päevakava: 

9.45                      Kogunemine

10.00 – 10.15       Tervitussõnad: Jane Oblikas (Eesti Disainikeskus) ja Eva Leemet (Loov Eesti)

10.15 – 10.55        Laila Alanen, Design Forum Finland / Finnish design export to Japan 

10.55 – 11.30        Babette Peters designxport hamburg, Saksamaa / The mission, vision and values of designxport hamburg

11.30 – 11.50        Kohvipaus

11.50 – 12.30        Johannes Savolainen, Rojal Majestics, Soome

12.30  13.00        Kriss SoonikKriss Soonik Loungerie export story

13.00 – 13. 45        Lõuna

13. 45 – 14.15        Christian Schüten, disainer, Saksamaa / Cradle to cradle concept, ecoeffective production

14.15 – 14.45         Sirli Nõmm,  Eesti Disainikeskus / export platvorm FreshEst

14.45 – 16.00         Paneeldiskussioon “Mida teha, et Eesti disainieksport hoo sisse saaks?”, moderaator Dan Mikkin /Brand Manual

Konverents on kaasrahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist ja Sotsiaalfondist EAS Loomemajanduse tugistruktuuride toetamise programmi vahendusel. 

Konverentsi kaaskorraldaja on Loov Eesti.