Kutse konverentsile TEATRIKUS – Narvas saab kohtuda etenduskunstide tipptegijatega

15. aprill, 2019

Ka kõige klassikalisem etendus areneb ajas. Tänaseks oleme jõudnud hetke, et enam ei pea me etendustes shakespearelikult küsima:”Olla või mitte olla…?”, vaid küsimus on selles, kuidas uued tehnoloogiad ja lahendused enda kasuks tööle panna.

26.-27. aprillil saab Narvas toimuval konverentsil “TEATRIKUS & TechArt” kohtuda etenduskunstide ekspertidega Eestist, Venemaalt, Saksamaalt, Taanist ja USAst sellest. Oma ala tipptegijad räägivad sellest, kuidas erinevaid uusi tehnoloogiaid ja lahendusi kasutades korraldada enneolematuid vaatemänge ja üritusi.

Konverentsi üks peaesinejatest on Tjaša Ferme – interaktiivse Transforma teatri asutaja ja kunstiline juht. Kaasaegseid tehnoloogiaid kasutades uurib Tjaša inimeste närvisüsteemi reaktsioone vaadatavale etendusele. Nii saab artist reaalajas tagasisidet, kas nähtu ja kogetu vaatajat kõnetab.

Ekspertide abiga otsitakse konverentsil “TEATRIKUS & TechArt” vastuseid küsimustele, millist rolli mängib kaasaegne teater ühiskonnas, kuidas on etenduste formaat ajas muutunud, milliseid võimalusi pakuvad etenduskunstidele digitaalsed tehnoloogiad?

Tutvu programmi kavaga TEATRIKUS veebilehel objekt.is/teatrikus

Kohtumiseni Narvas!