Kuula+Jylhä- king või kunstiteos?

21. mai, 2014

imagesTutvustame seekord ühs silmapaistvamat PESA programmi ettevõtet Kuula+Jylhä, kelle disainitud kingad on tõelised kunstiteosed. Ettevõtte asutaja Marika Jylhä sõnul saigi ettevõte alguse 2010. aastal kunstiprojektina, kui kollektsioon esitati Lõuna-Koreas toimuvale kunstinäitusele. 

Kingad äratasid aga inimestes huvi ja tagasiside oli positiivne, seega otsustati teemaga edasi tegeleda. Kokku kombineeriti Kuula tekstiilidisaineri ja Jylhä kingadisaini oskused eesmärgiga luua kontseptuaalseid ja põnevaid naistekingi. 2013. aasta suvel valmis kolmas kollektsioon, kaubamärk ning koduleht. 

Millised väljakutsed tekkisid ettevõtjana?

Plaanime arendada Kuula+Jylhä jalanõud tootmis- ning müügikõlbulikuks ning loodame, et meie loominguline projekt on ka äriliselt elujõuline. Samas on tootearenduse näol ees rasked valikud – meie tööstiil on aeglane ning tänaseni ei ole selge, kus saaksime kingi valmistada mõistliku  aja ja finantsressursi mõistes.

Millised rollid on meeskonnaliikmetel?

Vastutame tegevuse eest kahekesi: toote kavandamine, valmistamine, turundamine, müük jms. Jalatsite tehniline kavandamine ja pealsete valmistamine on rohkem minu, Marika, ala ning kaubamärgi  visuaalse poole eest vastutab Kuula. Strateegilised otsused teeme aga ühiselt ja müügiga tegeleme mõlemad, finantsjuhtimise peame ostma sisse.

Millised on tulevikuplaanid?

Meie eesmärk on sügiseks tootmine paika saada ja luua stuudio vajalike masinatega. 2015. aasta suveks oleks hea saada esimene väikeseeria müügile. Kunstiline kingakollektsioon valmib igal aastal, millest arenevad välja mõned müügimudelid. Kingad hakkavad olema müügil vaid limiteeritud väikeseeriatena, mida müüme nišitootena globaalselt. 

Kust tooteid leiab?

Design Forum Shopist Helsingis ning meie kodulehel http://kuulajylha.com/

Mida soovitad teistele? 

Ärge kunagi loobuge oma unistustest!