Kvaliteetkõlareid arendav ja tootev Alfred & Partners OÜ võitis prestiižika innovatsiooniauhinna

15. november, 2010

Kvaliteetkõlareid arendav ja tootev Alfred & Partners OÜ võitis oma tippmudeli Estelon XA-ga prestiižika innovatsiooniauhinna – „International CES Innovations 2011 Design and Engineering Awards“.

Kõlarite sünni taga seisab Alfred Vassilkov, kes on Tallinnas asuva Alfred & Partners OÜ asutaja ja peadisainer. Vassilkov on kõlareid ehitanud ja disaininud juba üle 25 aasta – kogunenud teadmistest ja kogemustest sündis kõlarite bränd Estelon. Auhinnatud kõlarid valmisid koostöös Martin Melioranski ja Ingmar Melioranskiga disainibüroost MELIORAD OÜ.

Innovatsiooniauhinnaga pärjatud XA kõlarites ristub meeldejääv disain audio maailmaklassiga. Heli edastamiseks ideaalse kuju, proportsioonide ning silmatorkava disainiga Estelon kõlarikasti väljatöötamine ja viimistlemine võttis aega üle viie aasta. Ülima helikvaliteedi saladuseks on spetsiaalne vormimisprotsess, eriline, marmoril põhinev komposiitmaterjal ning tippkomponentide kasutus.

Esmakordselt esitleti Estelon kõlareid selle aasta oktoobris Rocky Mountain Audio Fest messil USAs. 2011. aasta jaanuaris on kõlarid väljas ka Las Vegases toimuval high end audio messil. Lisaks esitletakse kõlareid 4.jaanuaril USAs toimuval pressile mõeldud eriüritusel CES Unveiled.

Innovations Design and Engineering Awards auhinda antakse välja juba alates 1976. aastast. Auhinna eesmärk on tunnustada silmapaistva disaini ja tehniliste lahendustega koduelektroonikaseadmeid. Konkursi žürii koosneb sõltumatutest tippdisaineritest, inseneridest ning tehnikaajakirjanikest. Estelon XA kõlarid tunnistati auhinnavõitjaks kvaliteetaudiotoodete kategoorias.

MELIORAD OÜ on Design Excellence Estonia liige.