Lääne-Eesti arenduskeskused kutsuvad piirkonna loomeettevõtjaid osalema kultuuripärandist inspireeritud tootearendusprogrammis „LOOLE“

01. aprill, 2014

LoolePlakatProgramm on suunatud Lääne-Eesti loomeettevõtjatele. Osalemise tulemusena on ettevõtjad  arendanud või parendanud oma toodet või teenust nii, et see kannab endas kohalikust kultuuripärandist lähtuvat sõnumit ja on selgelt suunitletud piirkonna külalisele või piirkonna asutustele ja ettevõtetele. 

Lääne Eesti on suure potentsiaaliga turismipiirkond. Piirkonna külastajatele mõeldud meenete arendamisel saaks oluliselt enam kasutada meie rikast kultuuripärandit – arendame piirkonnale omaseid tooteid ning seome neid vahvate kohalike lugudega.

Tootearendusprogrammi „LOOLE“ eesmärk on suurendada osalejate müügikäivet kultuuripärandil põhineva tootearenduse kaudu. Programmi nimi LOOLE“ oninspireeritud lugudest ja eestlastele omasest heinateost.

Mitmekülgne koolituspakett koos ekspertide kaasamisega algab aprillis. Avaseminar toimub Haapsalu Kutsehariduskeskuses Uuemõisas 15. aprillil. Projekt lõpeb Lääne-Eesti tunnusmeenete konkurssiga 2015. a märtsis. Sinna vahele jääb laiaulatuslik toodete arendusöö, mis sisaldab endas ärimudeli läbikaalumist, tootearendust ja –testimist sihtgrupi hulgas, toodete müügi ja turunduse õpitubasid.

Kõik huvilised on oodatud inspiratsiooniseminarile 15. aprillil Haapsallu, kus tuntud ja kogenud ekspertide kaasabil saab mõtted lendu ja ideed kasvama.
Seminar on tasuta kuid vajalik on eelnev registreerimine.

Projekti teostavad Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, LäänemaaArenduskeskus, SaaremaaArenduskeskus ja Hiiumaa Arenduskeskus.

Projekti rahastajad on:
Euroopa Regionaalarengu Fond (EASi kaudu)
Pärnumaa Omavalitsuste Liit,
Maakondliku arendustegevuse programm, Saaremaa Omavalitsuste Liit, Kuressaare linn, Kaarma, Kärla ja Lümanda vald,
Lääne Maavalitsus, Hiiumaa Omavalitsuste Liit.