LADYFESTi geriljapood “Pavlova refleks” ETDM-is

11. märts, 2011

altEesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis on festivali LADYFEST raames avatud 12. märtsil kell 12-17 GERILJAPOOD “Pavlova refleks”, kus saab imetleda ja osta asju Eesti naisdisaineritelt ja -kunstnikelt: Eva Jakovitsilt, Julia Maria Künnapilt, KAM Kartellilt, Liisa Kuusikult, Liisa Pähkilt, Malle Pärtelilt, Maria Kalaselt, Maria Rästalt, Marta Konovalovilt, Triin Paumerilt ja Ulla Saarelt.
Geriljapood on tõlge terminist “guerilla store”, mida kasutatakse lühiajaliselt eksisteerivate (üldjuhul disaini)poodide kohta. Tavaliselt asuvad need üsna kummalistes kohtades, sisustus on “juhuslik”, odav, ajutine, kuid leidlik, see-eest kaup ise väga tasemel.

8. märtsil alanud Eesti esimene Ladyfest, on festival, millega soovitakse esile tõsta ja väärtustada naiste loomingut ja tähistada naistepäeva erilisel moel kogu nädala jooksul. Festival kestab 12. märtsini, peamine toimumiskoht on projektiruum März (Olevimägi 7, Tallinn). Esitlusele tulevad filmid, animatsioonid, luuletajate ettekanded, toimuvad vestlusringid ja õpitoad, esinevad bändid, DJ-d ja VJ-d, näha saab performantseid.

Info geriljapoe kohta: Liisa Kuusik 5214089, liisa.kuusik@gmail.com
Ladyfesti kava: http://ladyfesttallinn.blogspot.com

Ladyfest on mittetulunduslik festival, mis sai alguse 2000. aastate alguses vabatahtlike ideest tõsta esile naiskunstnikke, -kirjanikke, -muusikuid ja teisi naisartiste uuel moel. Pärast õnnestunud esimest festivali on Ladyfest toimunud mitmel pool maailmas, kuid siiani pole taolist festivali Eestis korraldatud, mistõttu on Tallinna esimene Ladyfest Eesti kultuuriruumi jaoks olulise tähtsusega.

Ladyfesti toimumisaja valikul on lähtutud naistepäevast, mil naised on suurema tähelepanu all. Ladyfesti eesmärk on tuletada meelde, et naistepäev ei ole päev, mil kinkida vaid tulpe, ning on oluline pakkuda naistele eneseväljenduseks rohkem ruumi ja võimalusi.
Ladyfest Tallinna toimkonna ajend on ühendada eri vanuse, sotsiaalse tausta, hariduse, kultuuritaseme,
seksuaalse orientatsiooni ja mis tahes muul moel erinevad ja sarnanevad naised ning kõik need, kes end naisena identifitseerivad. Festivali märksõnadeks on emantsipatsioon, tolerantsus ja eelarvamuste ületamine. Toimkond loodab, et festivalist saab iga-aastane traditsioon.

Ladyfest Tallinna töörühma moodustavad Brigitta Davidjants, Kristiina Davidjants, Dagmar Kase, Aet Kuusik, Liisa Kuusik, Johanna Ross, Mare Tralla ja Anna-Stina Treumund.