Laste Arhitektuuri Huvikool õpetab lastele ruumilist mõtlemist

05. september, 2012

mis_me_teeme_-_pildidLaste Arhitektuuri Huvikool korraldab 10.-15. septembril lastele arhitektuuri näituse “Mis on arhitektuur ja kuidas seda tehakse?” Näitus toimub Tallinnas, Arhitektuuri- ja disainigaleriis, Pärnu mnt 6.

 

Näituse eesmärk on avada arhitektuuri, ruumi ja keskkonna teema lastele ja noortele.

Sellest, et iga uus põlvkond on oma füüsilisest elukeskkonnast rohkem võõrandunud kui eelmine, on saanud igapäevane tõik.

  • Avaliku ruumi kasutamine – õuesolek – on laste ja noorte jaoks üha keerulisem: muutunud on ühiskond, linnaelu, linnaruum.
  • Laste ja noorte soovi endale õues tegevust leida kipuvad täiskasvanud alahindama.
  • Arvuti ja muu tehnoloogiline meelelahutus ei ole mitte enesestmõistetavalt esimene eelistus, vaid liiga tihti ka paratamatus. Kohti, kus lastel ja noortel oleks mugav ja põnev on linnas üha keerulisem leida.

Kuid nagu on näidanud Arhitektuuri Huvikooli kolm õppepoolaastat, on lapsed ja noored täis otsimis- ja leiutamislusti ning teavad nii mõndagi head palliplatsi kui põnevat mõtet, mis võiks ka ametnikele ja linnaruumi kujundajatele huvi pakkuda.

Milline on laste- ja noortesõbralik linn? Mida meeldib lastele ja noortele linnas teha? Mida nad märkavad? Mida ei märka? Milline on linn läbi laste ja noorte silmade?

Näitus pakub noorematele kohapeal võimalust oma linnanägemust lahti mõtestada erinevate ülesannete, meisterdamise ja töötubade raames ning vanematele võimalust näha seda, mida näevad lapsed ja noored linnas. Näitus koosneb iseseisvalt lahendatavatest väikestest ülesannetest, põhjalikematest töötubadest ning väljapanekust koha peal valminud teostest, arhitektuurikooli senisest tegevusest ning noorte- ja lastesõbraliku linnaruumi ja arhitektuuri näidetest siit- ja sealtpoolt piiri.

Näitus on tasuta.

Laste Arhitektuuri Huvikool on aastaringselt toimuv arhitektuuri töötubade sari lastele, mis on arhitektuurist, ruumist ja linnast huvitatud lastele ja noortele. Töötoad on suunatud ruumilise mõtlemise arendamisele ehk teemale, mida tänased üldhariduskoolide õppekavad vaid väga põgusalt puudutavad.

Rohkem infot näituse ja huvikooli tegevuse kohta leiab alates 10. septembrist aadressilt www.arhitektuurikool.ee või infot võib küsida ka e-mailil jana@arhitektuurikeskus.ee

Töötubade toimumise ajad:

11. sept kell 14-19 vanem grupp
12. sept kell 9-13 noorem grupp
13. sept kell 14-19 vanem grupp
14. sept kell 9-13 noorem grupp

Töötubadesse on vaja eelnevalt registreerida ning seda saab teha saates e-mail jana@arhitektuurikeskus.ee