Latitude 59 toob Tallinnasse start-up valdkonna tipptegijad kogu maailmast

25. aprill, 2012

Juuni alguses toimub Tallinna Tehnikaülikoolis Põhjamaade ja Baltikumi suurim start-up’idele suunatud konverents Latitude 59.


Konverentsi eesmärgiks on viia innovaatorid ja iduettevõtjad kokku investorite ja teiste partneritega lähiriikidest, kes toetavad uuenduslike ideedega firmade globaalset laienemist.

Erinevalt teistest start-up’ide konverentsidest keskendub Latitude 59 mobiili- ja veebipõhiste ettevõtete kõrval alternatiivsetele tehnoloogiavaldkondadele nagu biotehnoloogia, geenitehnoloogia ja taastuvenergeetika, mille äripotentsiaali võiksid Eesti ja teiste riikide alustavad ettevõtted edukamalt ära kasutada.

Põhisõnavõttudega esinevad päikeseenergia-hiiglase Engensa üks asutajaid Toby Ferentzi ning USA riskiinvestor Ravi Belani. Paneelivestluste käigus jagavad oma kogemusi RummbleLabs asutaja ja Lokimotion Inc. kaasasutaja Andrew J. Scott, ZeroTurnaround’i juht ja asutaja Jevgeni Kabanov, akadeemik ja tuntud rakubioloog Mart Ustav, Ironroad USA tegevjuht Gerard Casale, populaarse nutitelefoni mängu Shadow Cities looja Ville Vesterinen ning paljud teised nimekad tegijad.

Lisaks külastavad Latitude 59 konverentsi mitmed riskiinvestorid nii Ameerika Ühendriikidest kui ka mujalt maailmast.

Konverentsi üks peakorraldajatest, Garage48 ja MoMo Estonia esindaja Priit Salumaa selgitas, et Latitude 59 konverents on järjekorras juba viies, jätkates Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja International Technology Law Association koostöös Tallinnas korraldatud ITechLaw konverentsi traditsiooni. „Kasutame ära ITechLaw parimat kogemust ja laia kontaktvõrgustikku, kuid koostöös Eesti tuntuimate start-up valdkonna tegijatega on konverents saanud täiesti uue kontseptsiooni,“ sõnas Salumaa.

Mõned käsitletavad teemad:

– Kas biotehnoloogia ja geenimanipulatsiooni arendamisse suunatud investeeringud tasuvad end ära?

– Kas alustavad ettevõtted peaksid silmas pidama ja järgima roheliseks muutuva maailma arengutrendi?

– Kas mobiilivaldkonna start-up’id peaksid üritame luua uut Roviot või loobuma oma plaanist?

– Kuidas leida alustava ettevõtte rahastamiseks vahendeid ja kaasata riskikapitali?

Latitude 59 toimub 7. ja 8. juunil Tallinna Tehnikaülikooli aulas. Konverents on ingliskeelne, programm on kättesaadav kodulehelt www.latitude59.ee. Konverentsi osalustasu on 59 eurot, alates 14. maist 99 eurot.

Latitude 59 konverentsi korraldavad Tehnopol, MobileMonday Estonia, Garage48 koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Tallinna Tehnikaülikooliga.

Ettevõtmist toetavad Advokaadibüroo GLIMSTEDT, SNR Denton, Tallinna Linnavalitsus, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL), Edicy, ArcticStartUp, Arctic15, Slush, Aalto Venture Garage ja TechHub Riga.