Lausa 122 mänguvaldkonna startupi maailma eri paigust tahavad kolida GameFoundersi mängukiirendis osalemiseks Eestisse

19. juuli, 2012

Gamefounders_logo4Gamefoundersi mängukiirendi esimene taotlusvoor sai üle maailma 41-st erinevast riigist kokku 122-e ettevõtte taotlust, kes kõik soovivad oma mängu arendamiseks Eestisse kolida.

“Tegemist on meie esimese vooruga ning lootsime saada kolmekohalise arvu taotlusi, seega oleme tulemusega väga rahu,”  märkis üks GameFoundersi asutajatest, Kadri Ugand. “Meie mentorid levitasid kiirendi osas väa tõhusalt infot ning just see on põhjus, miks meie taotluste hulgas on esindatud nii palju riike.”

Enamus taotlustest tuli tuntud mänguriikidest, nagu Ühendkuningriik ja USA või naaberriikidest Lätist ja Leedust, kuhu info liikus kiiremini. Samuti oli taotlusi eksootilistest riikidest, nagu Kasahstan, Keenia, Filipiinid või Kuveit. Taotlusi tuli järgmistest riikidest: UK, Eesti, USA, Leedu, Argentiina, Prantsusmaa,  Holland, Venemaa, Läti, Rumeenia, Taani, Saksamaa, Soome, India, Itaalia, Austraalia, Austria, Bulgaaria, Tsiili, Kolumbia, Horvaatia, Egiptus, Ungari, Iirimaaa, Rootsi, Brasiilia, Kanada, Iisrael, Kasahstan, Keenia, Filipiinid, Kuveit, Valgevene, Mehhiko, Poola, Serbia, Slovakkia, Sloveenia, Trinidad ja Tobago, Türgi, Ukraina.

GameFoundersisse kandideerinud startupid läbivad mitu hindamisetappi, nendega viiakse läbi Skype intervjuud ja asukohariigi mentorite külastused. Maksimaalselt 10 mänguvaldkonna alustavat ettevõtet valitakse augusti alguses välja osalema GameFoundersi mängukiirendi esimeses ringis. Ettevõtted kolivad oma mängu või teenuse arendamiseks Eestisse ning neile on kättesaadavad 60-st rahvusvahelisest mänguvaldkonna mentorist koosnev võrgustik, erinevad soodustused ning ligipääs valdkonna investoritele.

EASi Startup Estonia programmi kaasrahastatud kiirendi pakub alustavatele mänguettevõtetele kõrgetasemeliste mentorite ja ülemaailmse kontaktvõrgustiku kõrval ka algkapitali. “Mul on hea meel tõdeda, et nii palju mänguvaldkonna idufirmasid soovivad oma ettevõtte just Eestis käivitada,” ütles kiirendi taotluste arvu kohta EASi alustavate ettevõtete divisjoni direktor Dmitri Burnašev.

EAS Startup Estonia programm on ellu kutsutud selleks, et tugevdada ja arendada idufirmade ökosüsteemi Eestis. Startup Estonia programmi kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu fondist.