Lights On! Ehtedisaini konkurss

30. mai, 2016

Konkursi eesmärk on leida innovaatiline ehe, mis sümboliseeriks Soome ja Eesti ajaloolistes paikades peituvat võimu. Konkursist võivad osa võtta Soomes või Eestis elavad disainerid, kunstnikud ja õpilased, nii individuaalselt kui ka rühmana töötades. Iga osaleja või rühm võib konkursile esitada kuni kolm kavandit.

Projekti Lights On! eesmärk on luua ühine Eesti ja Soome ajalooväärtusega turismiobjektide võrgustik, keskendutakse kaheksale ajaloolisele paigale, neist neli Eestis (Keila-Joa park, Lõhavere linnamägi, Neeruti linnamägi, Varbola linnus) ja neli Soomes (Kuusisto lossivaremed, Rapola linnamägi, Raasepori lossivaremed, Vallisaari kindlus). Ehtedisaini konkursil osalejate ülesanne on luua ehe, mille disain jutustaks nende kaheksa lummava paiga lugu. Ehe peaks koosnema ühest kesksest põhiosast ja kaheksast sümboolsest üksikosast, mida oleks võimalik põhiosa külge kinnitada nii, et ehe moodustakse ühtse terviku. Materjali, valmistamise või ehte mõõtude osas piiranguid ei ole.

 

Konkursi ajakava:

Konkursi kestus 16.05.2016 – 01.08.2016

Kavandite esitamise tähtaeg 01.08.2016

Võitja tehakse teatavaks Soome looduspäeval 20.08.2016

Võitjaga võetakse isiklikult ühendust ning konkursi tulemused avaldatakse nii Lights On! kui ka Metsähallituse koduleheküljel.

Kavandite esitamine

Konkurss lõppeb 01.08.2016 ning kavandid peavad olema esitatud hiljemalt kella 23.59 Soome aja järgi. Kavand peaks sisaldama 1-3 pildifaili (joonistus, foto või arvutisimulatsioon) ning lühikest tekstifaili, mis tutvustaks ehte taga peituvat ideed, ehte disaini, kasutatud materjale, turustamist ja kasutamisvõimalusi. Kõik failid peavad olema pdf-formaadis ning iga faili maksimaalne suurus võib olla kuni 2 Mb. Varasemalt avaldatud konkursitöid konkursile esitada ei tohi. Korraldaja jätab endale õiguse esitatud kavandite hulgast võitjat mitte valida. Kavandite esitamine toimub projekti kodulehe kaudu http://lightson.humak.fi/jewellery-competition/

Hindamine

Kriteeriumid, mille järgi võistlustöid hinnatakse, on disain, sisu, innovaatilisus, toote vastupidavus ja turustatavus. Arvesse võetakse ka konkurentsivõimelist hinda, seeriatootmise võimalust ning toote kasutamisvõimalusi.

Auhinnad:

Võitja võib valida kolme auhinna vahel

  1. Müügikoht: Vana Üliõpilasmaja jõululaat POP UP ILO poolt 17.23.12.2016, Helsingi, väärtus 1107 eurot www.vanhanjoulutori.fi
  2. Toote-/Portreefotod, fotograaf Mikael Pettersson, Helsingi, väärtus 2000 eurot www.mikaelpettersson.com
  3. Disaini konsultatsiooniteenus /disaini audit, AKU, Tallinn, väärtus 200 eurot www.aku.co

Rohkem infot projekti kohta leiab partnerite kohulehtedelt: juhtpartner Soome Metsavalitsus (Metsähallitus Parks & Wildlife Finland) http://www.metsa.fi/web/en/lightson ja projektipartnerid on Soome humanitaar-rakenduskõrgkool Humak http://lightson.humak.fi/jewellery-competition/, Riigimetsa Majandamise Keskus http://www.rmk.ee/organisatsioon/el-fondid-1/eur/light-on  ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia http://www.kultuur.ut.ee/et/lights-on .

Projekti rahastatakse Euroopa Liidu Central Baltic Interreg IVA 2014-2020 programmist. Projekti kogueelarve on 1861669 eurot.

 

Kontaktid Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias

Projektijuht – Keiu Org / keiu.org@ut.ee

Projekti koordinaator – Piret Eit + 372 507 6560 / piret.eit@ut.ee