Kas soovid vallutada oma disaintootega välisturu?

05. detsember, 2017

Loov Eesti kutsub ettevõtjaid liituma ekspordile suunatud programmiga PESA+, mille 4. hooaeg alustab 05. veebruaril 2018. Oodatud on kandideerima ettevõtted, kes soovivad ekspordiga alustada või on teinud selles suunas juba esimesi samme, kuid vajavad täiendavaid teadmisi. PESA+ koondab endas veebipõhise koolitusprogrammi, praktilised töötoad ja rahvusvahelise mentorporgrammi. Liitumiseks tuleb täita liitumisankeet hiljemalt 15. jaanuariks 2018.

Kui soovid vallutada oma disaintootega välisturu, ootame Sind liituma PESA+ programmiga! Aitame sinu sisustustoodetel, aksessuaaridel, ehetel, kodutekstiilil seda teha!

PESA+ koosneb neljast moodulist:

  • Esimeses moodulis tutvustatakse ekspordiplaani, ekspordiks sobiva toote/teenuse valimist ja vaadatakse üle oma koht väärtusahelas.
  • Teine moodul keskendub eksporditurgude valikule ja turu-uuringute läbiviimisele ning nendest järelduste tegemisele.
  • Kolmandas moodulis vaadatakse üle ekspordi ajakavad ja selleks vajalikud ressursid
  • Neljandas proovitakse praktiliste koolituste käigus ettevalmistust müügikohtumisteks, läbirääkimiste taktikat, võrgustumist ning vaadatakse üle lepingute nüansid.

Üheks programmi oluliseks osaks on rahvusvahelise messi külastamine, kus ettevõtjad saavad konstruktiivset tagasisidet oma toodetele ja võimaluse arendada kliendisuhteid ning sooritada hulganisti müüke. Muidugi mõista on messil erilise tähelepanu all uute kontaktide loomine välisturul tegutsevate jaemüüjate ja teiste edasimüüjatega.

PESA+ programmis on osalenud tänaseks mitmed tuntud ja edukad ettevõtted. Näiteks nahast aksessuaare valmistav bränd XAOS, kodutekstiili, meeste- ja naisterõivad ning aksessuaare disainiv ja tootev WOOLISH ning põnevaid lipspõllesid ehk lipsusõlmega kaela kinnituvaid põllesid valmistav Tie & Apron. Vaata kõiki PESA+ programmis osalenud ettevõtteid SIIT.

Oma teadmisi ja kogemusi jagavad Ekspordirevolutsiooni ellukutsuja ja turunduse tippekspert Anu-Mall Naarits, muu hulgas ka Ekspordirevolutsiooni programmis ja eksporditöötajate kvalifikatsiooni tõstmise programmis koolitajana osalenud Jaan Järv. Kogu programmi vältel nõustavad ettevõtjaid ka rahvusvahelise kogemusega mentorid.

Liitumiseks palume täita liitumisankeet hiljemalt 15. jaanuariks 2018 SIIN. 5-kuulise programmi maksumus on 900.- eurot, lisanduvad messikulud.

Programmi pääseb kuni 10 ettevõtet!

PESA+  on Loov Eesti+Maa programmi osa. Projekti rahastatakse EASi ja Euroopa Liidu struktuuri- ja investeerimisfondide abil.

 

Ootame kõiki loomeettevõtjaid, kellel on plaan alustada ekspordiga või soovivad täiendada oma ekspordi-alaseid teadmisi 12. jaanuaril kell 15.00-18.00 Tallinnasse, Rahvusraamatukokku, I korrusel asuvasse väikesesse konverentsisaali seminarile “Kuidas alustada ekspordiga ja neid plaane rahastada?”.

Seminaril esineb Toomas Roolaid Fundwise-ist. Ekspordiprogrammi PESA+ tutvustab Anu-Mall Naarits Marketingi Instituudist ning oma kogemuslugusid räägivad PESA+ vilistslased.

Kava:
15.00: Avasõnad Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet
15.15-15.50: Fundwise- Toomas Roolaid räägib investeeringute kaasamisest
16.00- 16.45: PESA+ programmi tutvustus:
Eva Leemet, Loov Eesti tegevjuht
Anu-Mall Naarits, PESA+ koolitusprogrammi juht, Marketingi Instituut
17.00-17.30: KOOSdisain-PESA+ kogemuslugu
08.01.2017 // registreerimine on suletud osalejate täitumise tõttu.