Liitu loomeettevõtjate poolt hinnatud toote- ja teenusearendusprogrammiga PESA

08. oktoober, 2018

Loov Eesti kutsub nii alustavaid kui ka juba pikemalt tegutsenud ettevõtjaid liituma ainulaadse veebipõhise arendusprogrammiga PESA, mille vahendusel saab ettevõtja tuge oma idee arendamiseks.

“Alustame juba 7. hooajaga – oleme nõustanud ja koolitanud erinevaid loomeettevõtjaid nii tootearenduse, turunduse, disaini kui ka äriplaani vallas, ühtekokku 104 tublit ja südikat ettevõtet. Koos professionaalsete koolitajate ning eri valdkondade ekspertidega asutakse ideest vormima läbilöögivõimeline toode või teenus,” rääkis programmi kohta PESA koordinaator Kersti Kilg ja lisas, et vilistlaste hulgas leiab palju praeguseks juba tuntuid tegijaid, näiteks Karl Annus puidust prilliraamidega, keraamik Johanna Tammsalu ja Stella Soomlais nahast aksessuuaaridega.

Vaata PESA vilistlaste lugusid siit.

PESA inkubatsiooniprogramm kestab 8 kuud, millest 80% läbitakse veebis. Sinna on võimalik pääseda kuni 20 ettevõttel. Inkubatsiooni lõpuks seatakse siht 50% tooteid Eesti turul müüdavaks arendada ja omada eksporditurgudele sisenemiseks juba esimesi reaalseid kontakte. 2018/2019 aasta programmi oodatakse taotlusi kuni 20. oktoobrini. PESA alustab 1. novembril.

PESAga liitumiseks vajaliku avalduse saad siit

Professionaalsed koolitajad nagu näiteks Anu-Mall Naarits (Eesti Marketingi Instituut), Indrek Maripuu (Neitsijärve Loovusait), tootedisainer Sixten Heidmets ning mentorid nõustavad ja suunavad toote/teenuse arendamist, üheskoos kaasatakse eri valdkondade eksperte ja äriingleid. PESA keskkonda on koondatud info ettevõtlusest, tootearendusest, investeeringutest ja eksportturgudest ning PESA teenused on keskkonnaga liitunutele turuhinnast soodsamad.

Lisainfot PESA kohta leiad siit – https://pesa.looveesti.ee/

 

PESA on Loov Eesti+Maa II projektist, mida rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist loomemajanduse arendamise meetmest ja mida toetab Briti Nõukogu.