Lilli Jahilo ja karusnahatootja Lindante lõid kasukate kollektsiooni

27. oktoober, 2010
altTallinna Loomeinkubaatoris tegutseva moedisaineri Lilli Jahilo (Ateljee Tallinn OÜ) ja kodumaise kinda- ja kasukatootja Lindante koostöö tulemusena on üle pika aja valminud terviklik Eestis disainitud ja toodetud kasukate kollektsioon.

 

“Otsustasin teha koostööd Lindantega uute mudelite väljatöötamisel, kuna disainerina pakkus see tootegrupp mulle huvi ja ka väljakutset panna ennast proovile täiesti uues valdkonnas. Koostöö ja info vahetamine on heaks võimaluseks laiendada ärilisi väljavaateid mõlema firma jaoks ning alustava ettevõtjana hindan seda väga. Usun, et eduks on vajalik olla avatud ja arendada valdkondlikku kompetentsi ühiste jõududega,” kommenteeris Lilli Jahilo.

Lindante on aastaid olnud praktikakohaks arvukatele Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti ja moeosakonna tudengitele. Sealtkaudu tekkisid ja süvenesid kontaktid moedisaini ringkondadega; üks teema viis järgmiseni ning nüüd on esimene Lilli Jahilo kujundatud kollektsioon valmis. Materjalidena on kasutatud hispaania meriino lambanahka ja pügatud küülikut, tegemist on väikeseeriatega, kus iga rõivaeset tuleb Eestis müüki ainult mõni eksemplar. Kollektsioon on juba müügil Tallinna Kaubamaja naiste ülerõivaste osakonnas.

Lindante näol on tegemist kunagise kuulsa kergetööstusettevõtte, Nahkgalanterikombinaadi Linda järeltulijaga, kus jätkuvalt toodetakse nahkkindaid ja erinevaid karusnahast rõivaid; ettevõte on asutatud 1994. aastal. Suurem osa toodangust läheb ekspordiks, nii allhankena kui ka Lindante oma kaubamärgi all, kuid kodumaiseid kindaid kannavad ka näiteks Eesti Kaitsevägi ja Piirivalve.

Kuna erinevad karusnahad on peatselt saabuval talvel maailma moemekades tõeline hitt, siis ei kavatse ka Lindante ja Lilli Jahilo soodsat turukonjunktuuri kasutamata jätta. Läbi Lindante seniste ja sissetöötatud müügikanalite esitletakse uut kollektsiooni potentsiaalsetele ostjatele Soomes, Taanis, Rootsis, Hollandis, Islandil, Venemaal, Suurbritannias ja Sloveenias.