Lilli Jahilo kevadkollektsiooni loomisprotsess veebis

07. veebruar, 2011

altMoedisainer Lilli Jahilo loob oma uue 2011a kevad-suvise kollektsiooni  sotsiaalmeedia vahendusel. Eesmärgiks on kaasata kõiki soovijaid paari kuu jooksul kollektsiooni loomise protsessi juurde, et tutvustada rõivamoe loomist kui disainiprotsessi ning peegeldada disaineri ja tema meeskonna töö kulgu,  mõttemaailma ja inspiratsiooniallikaid.

Veebruaris alguse saav kollektsiooni sellelaaadne interaktiivne loomine toimub teadaolevalt esmakordselt, päädides kollektsiooni esitlusega aprillis 2011. Disaineri eesmärgiks on luua talle omase stiiliga naiselik ning elegantne argi- ja pidulikest rõivastest koosnev ühtne tervik, arvestades  kaasaegse naise vajadusi ja soove. Üllatus seisneb aga selles, et kui tavapäraselt luuakse kollektsioone kinniste uste taga ja  saladuskatte all, siis nüüd on igal huvilisel võimalus loomise protsessi jälgida ning mis kõige olulisem – disainerile otsest tagasisidet anda ja arvamust avaldada. Alates inspiratsiooniallikate ja värvide valikust kuni kangaste, tikandite ja mudelite endini. Kuidas ning mil määral suudab sihtgrupp toodete kujunemist mõjutada, selgub lähemate kuude jooksul.

Põhjuseid, miks loomeprotsessi rohkem avada soovitakse, on mitmeid. Lisaks toodete idee ja teostamise tagamaade selgitamisele on ka märksa elulisem põhjus. Lilli Jahilo selgitab:

„Sageli tundub, et tänapäeval paigutatakse moedisainer teatud määral popstaari või meelelahutaja rolli. Tegelikkuses on disaineri töö palju ebaglamuursem – nimelt probleemide lahendamine. Minu arvates peaks auväärsel kohal olema pigem tarbija , sest just tema oma vajaduste ja soovidega annab disainerile võimaluse defineerida ja vormida ümbritsev maailm selliselt, et see oleks esteetiline, praktiline, inspireeriv ja väärtuslik. Seega otsustasingi oma uue kollektsiooni luua hommage’ina kõikidele praegustele ja tulevastele klientidele – selliselt, et ka neil oleks interaktiivne võimalus protsessist osa saada ja avaldada oma arvamust. Piltlikult öeldes avan oma ateljee igapäevaelu virtuaalselt kõigile huvilistele.“

Aktsioonist osa saamiseks kliki:

www.lillijahilo.com
http://www.facebook.com/lillijahilo

 

Lilli Jahilo omandas magistrikraadi moedisaini erialal Eesti Kunstiakadeemias ning bakalureusekraadi moe- ja kostüümidisaini erialal Oslo Riiklikus Kunstide Akadeemias. Alates 2010a opereerib temanimelist rõivabrändi Ateljee Tallinn OÜ, mis tegeleb naiste- ja meesteriiete  disainimise ja valmistamisega nii kollektsioonide kui ka individuaaltellimuste näol. Tema rõivalooming balansseerib tundlike vormide ja detailsete tikandite vahel. Kollektsioone iseloomustab taotlus elegantse joone, naiselikkuse ent ka praktilisuse poole. Ta on osalenud mitmetel moeshowdel ja konkurssidel nii Eestis kui võõrsil.