Lilli Jahilo moelooming Müürivahe tänava disainipoes

14. juuli, 2011

altTallinnas Müürivahe 19 asuvas eestimaist moedisaini müüvas butiigis on suve lõpuni võimalik tutvuda moedisaineri Lilli Jahilo loominguga ning soetada endale tema värskeimast kollektsioonist pärinevaid romantilise joonega moerõivaid ja aksessuaare. 

Poe näol on disaineri Lilli Jahilo jaoks tegemist suvekuudesse jääva testprojektiga, nn pop-up shop’iga, katsetamaks oma müügipinna olemasolu ja müügivõimalusi vanalinnas. „Leidsin ühise keele Reet Ausiga, kellel oli müügipind ja -kogemus juba olemas ning nii ühendasimegi jõud, et pakkuda suvekuudel inimestele võimalust soetada meie loomingut,“ räägib Lilli Jahilo. „Eriti meeldib mulle võimalus otse kohtuda poodi külastavate inimestega – nendelt saadud tagasiside on hindamatu. Usun, et see kogemus aitab kaasa uutele positiivsetele arengutele ja müügivõimalustele ka tulevikus.”

Reet Ausi uusimas müügilolevas kollektsioonis “Upcycled” on fookus teksal, millest loodud tooted on lahendatud uudsel keskkonnasäästlikul põhimõttel. Sekundeerivad õhkõrnad puuvillased pastelltoonides pluusid ja seelikud. Lilli Jahilo looming on esindatud tema viimati Haapsalus esitletud naiseliku ja romantilise kollektsiooni näol, millele on lisandunud vaid selle poe jaoks loodud kergrõivaste originaalmudelid.

Lilli Jahilo brändi opereeriva Ateljee Tallinn OÜ manageri, poes igapäevaselt tegutseva Tene Talviste sõnul on vaatamata asukohale vanalinna aktiivses turistide jalutuskäiguvoos ostjateks peamiselt siiski kohalikud disaineri loomingu austajad, kes teavad, mida soovivad ja tulevad uudistama just konkreetse moedisaineri tooteid. „Meie Baltika Kvartalis asuvasse ateljeesse huviline niisama uudistama naljalt ei satu ega söandagi tulla. Siin vanalinnas aga on klientidel võimalik poodi tulla, katsuda, proovida, tagasisidet anda ja tellimuski sisse anda,“ kirjeldab Tene Talviste. „Just siitsamast poest on meie juurde leidnud tee päris mitmed uued individuaaltellimuste kliendid.“

Paaril nädalavahetuse päeval kuus on õdusas müügikohas klientidega suhtlemas ja müümas ka moedisainer Lilli Jahilo ise, huvilistele antakse sellest eelnevalt teada Facebooki fännilehe kaudu.

 

Pood on avatud suve lõpuni teisipäevast laupäevani kella 13-19.