Lilli Jahilo uue kollektsiooni „Aura“ esitlus 11.-21. aprillini Disaini- ja Arhitektuurigaleriis

29. märts, 2012

Lilli_Jahilo_pilt_ekraanifailMoedisainer Lilli Jahilo esitleb 11.-21. aprillini Disaini- ja Arhitektuurigaleriis oma värskeimat, 2012. a kevadsuvise hooaja naisterõivaste kollektsiooni “Aura”.


“Kollektsiooni galeriis esitlemise peamiseks põhjuseks on unikaalse moeloome tutvustamine laiemalt kui seda võimaldab tavapärane piiratud publikule suunatud moeshow. Meie eesmärk on tuua vaatajateni ülimalt kvaliteetne ja elegantne, Eestis loodud ja teostatud rõivakultuur selle parimas mõttes,” põhjendab ebatraditsioonilist kohavalikut Lilli Jahilo ateljee juhataja Tene Kipp.

Lilli Jahilo, kellele omistati 2011. a Rootsi äriauhindade jagamisel aasta parima noorettevõtja tiitel, soovib näitusega tutvustada moedisaini kui meediumi, mis toimib edukalt kunsti ja ettevõtluse sümbioosina. Tema kollektsiooni esitlev näitus seob esteetiliseks tervikuks erinevad loomingulised valdkonnad  – videokunsti, fotograafia, helikunsti, valgus- ja ruumikujunduse – kaasates eduka lõpptulemuse saavutamiseks oma ala professionaale.

“Viimastel aastatel on räägitud palju loomemajanduse arendamisest ja Lilli Jahilo on kindlasti selle valdkonna üks parimaid näiteid. Ühekülgne oleks tunnustada Lillit ainult kui moeloojat või ainult kui eduka äriplaani koostajat. Lilli tegemistest ja saavutustest on näha, et ta on oma sammud ise põhjalikult läbi mõelnud ning kui sellega kaasneb tegutsemine valdkonnas, millele sa oled jäägitult pühendunud, on Berliini moelava loomulik jätk. Soovin talle selles tihedas konkurentsis edu ja loodan, et tema eeskuju kannustab ka teisi noori ettevõtjaid.”, ütleb auhinna ühe väljaandja ja kollektsiooni näitust toetava Swedbank Eesti peadirektor Priit Perens.

Lilli Jahilo 2012. a kevadsuvine naisterõivaste kollektsioon on inspireeritud hingelisest ja füüsilisest vabadustundest. Keha ümbritsevad õrnad, aga konkreetsed, siidjad tekstuurid, koloriit on pastelselt helge. Kevadele omaselt on disainer sukeldunud veemaailma rüppe, mida peegeldavad sillerdavad käsitikandid. Kollektsiooni fookus on seekord vaid kleitidel.

Lilli Jahilost

Lilli Jahilo on Eesti moedisainer, kelle elegantne, naiselik ja kvaliteetne looming ühendab endas minimalistliku põhjamaise esteetika, julge värvipaleti ja tipptasemel käsitöö. Käsitikandid, mille tehnika on Lilli omandanud legendaarses Pariisi kõrgmoe tikandite ateljees Atelier Lesage, on iga kollektsiooni hing ja sageli tema loomingu keskpunkt.

Lilli valiti esimese Eesti moedisainerina 2012. aasta jaanuaris toimunud Euroopa moeettevõtluse ühe tippürituse, Mercedes-Benz Fashion Week Berlin 2012 moeetenduste põhiprogrammi Baltic Fashion Catwalk.

Lilli Jahilo disainib kaks naisterõivaste kollektsiooni aastas ning valmistab individuaaltellimusi meestele ja naistele aastaringselt. Tema 2010. aastal loodud ettevõtte Ateljee Tallinn peakontor ja showroom asub Tallinna loovettevõtluse südames Baltika Kvartalis.