Linnakunst vallutab Lasnamäe

04. juuni, 2014

image0032014. aasta sügisel toimub Tallinnas linnakunstifestival Suur-Lasnamäe, mille raames saab Eesti suurimas paneelrajoonis näha ja kogeda Eesti ja Soome autorite kunstiteoseid.

Linnakunstisündmuse Suur-Lasnamäe ehk Olen linnas 2014 korraldaja on Soome Instituut koostöös Eesti ja Soome partneritega. Sündmus on jätk paari aasta eest Soomes aset leidnud festivalile Oon kaupungissa, mil Helsingi ja Lahti linnarahvast üllatasid kümned kunstiteosed südalinnas, metroopeatustes, turul jm.

Suur-Lasnamäe linnakunstifestivali avaüritus toimub Disainiöö eelõhtul 24. septembril Kumu Kunstimuuseumis.  Lasnamäele ilmuvad betoonsohvad ja helkurlühtrid ning võib juhtuda, et õhtusel jalutuskäigul satud pargis püsti pandud pingpongipeole. Kunsti jälgi aitab ajada spetsiaalselt sündmuse ajaks valmiv Lasnamäe kaart nii paberil kui ka internetis. Kunstiga saab Lasnamäe linnaruumis tutvuda nii omal käel kui ka giidi juhendamisel, kunsti tegemisest on võimalik osa saada ka töötubades. Linnakunst jääb Lasnamäele kuni novembrini.

Linnakunstifestivali eesmärk on tuua Tallinna mastaapseimasse linnakeskkonda Lasnamäele ajutised kunstiteosed, mis värskendavad pilku ning ärgitavad linnaelanikes huvi linnaruumi ja selles toimuva vastu. Sündmuse kuraatori, arhitekt Kadri Klementi sõnul ootab Lasnamäe avastamist: „Kui Lasnamäe oleks omaette linn, oleks tegu elanike arvult Eesti suuruselt teise linnaga. Nagu igas linnas, on seal palju eriilmelisi kohti, mis jäävad sageli märkamata.”

Ühtekokku näeb sel sügisel Suur-Lasnamäe festivalil 11 kunstiteost, mille autorid selgitati välja mõlemas riigis toimunud ideekonkursil.

Korraldajad: Soome Instituut koos Eesti koostööpartneritega ning Soome Tööstuskunsti Liidu Ornamo tütarühing Taiteilijat O.
Kuraatorid: kunstnik Kaisu Koivisto Soomest ja arhitekt Kadri Klementi Eestist.
Koostööpartnerid: Soome Suursaatkond Tallinnas, Eesti Disainerite Liit, Disainiöö, Kunstimuuseum Kumu, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Kultuurikeskus Lindakivi ja Linnalabor.

Suur-Lasnamäe Facebookis