Lions Club Tallinn Hansa kuulutas välja Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi konkursi uue taotlusvooru

03. detsember, 2013

adamson-eric2Esmaspäeval, 2. detsembril kuulutati Adamson-Ericu muuseumi 30. aastapäeva tähistava näituse pidulikul avamisel välja 2014. aasta Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi konkurss. Stipendiumit võivad taotleda kõik Eesti kõrgkoolides või väljaspool Eestit kujutava kunsti ja tarbekunsti ning disaini alal magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kunstitudengid.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb stipendiumikomisjonile esitada avaldus, elulookirjeldus koos isiku- ja kontaktandmetega, portfoolio ja stipendiumi kasutamise eesmärk.

Loe lisaks: http://www.adamson-eric.ee/et/muuseumist/adamson-ericu-stipendium.

Stipendiumi taotlemiseks vajalikud dokumendid tuleb saata 25. aprilliks 2014 e-posti aadressil adamson-eric@ekm.ee. Adamson-Ericu nimeline noore kunstniku stipendium antakse LC Tallinn Hansa poolt välja 15. augustil 2014.

Lions Club Tallinn Hansa on Rahvusvahelise Lions Klubide Organisatsiooni Eesti piirkonda kuuluv klubi, mis asutati 19.04.2011. Samal aastal lõi Lions Club Tallinn Hansa ühekordse kunstnik Adamson-Ericu nimelise stipendiumi, et toetada kujutavat kunsti, tarbekunsti ja disaini. Taotluste hulk oli suur ja taotlused ise tõsiseltvõetavad, seega otsustati stipendium iga-aastaseks muuta.

Adamson-Eric (1902–1968) oli silmapaistev kultuuritegelane ja loominguline isiksus eesti kunstis. Eelkõige pühendus ta maalimisele, aga tegeles ka peaaegu kõigi tarbekunstiharudega. Tema loomingus peegeldub eesti kujutava ja tarbekunsti areng enam kui nelja aastakümne vältel.

Adamson-Ericu muuseumil täitus 2. detsembril 30. tegevusaasta. Muuseumi juubelit tähistava näitusega „Loov dialoog” võetakse esmakordselt ühiselt vaatluse alla eesti kultuuriloos legendaarse kunstnikepaari Mari Adamsoni ja Adamson-Ericu lugu.