Lions Club Tallinn Hansa loodud noore kunstniku stipendiumist kasvas välja jätkusuutlik ettevõtmine

23. november, 2012

Adamson-Ericu_muuseumLions Club Tallinn Hansa lõi 2011. aastal ühekordse kunstnik Adamson-Ericu stipendiumi, et toetada kujutavat kunsti, tarbekunsti ja disaini. Taotluste hulk oli suur ja taotlused ise tõsiseltvõetavad, seega otsustati stipendium iga-aastaseks muuta. 26. novembril 2012 kuulutatakse välja 2013. aasta Adamson-Ericu stipendiumi konkurss.

„Adamson-Ericu stipendium annab hea põhjuse otsida üles oma portfoolio, et seda ka teistele tutvustada,” ütles Sylvia-Johanna Annus, 2012. aasta Adamson-Ericu stipendiumi laureaat. „Julgustan kõiki magistrante osalema, sest stipendium annab võimaluse keskenduda õpingutele ja mitte rahateenimisele.” Augustis, Adamson-Ericu sünniaastapäeval välja antud stipendiumi laureaadi ja nominentide kohta loe lisaks http://www.adamson-eric.ee/et/mida-muuseumis-teha/adamson-eric-110/adamson-ericu-nimeline-stipendium

„LC Tallinn Hansa algatatud Adamson-Ericu stipendium on küpsenud jätkusuutlikuks ja regulaarselt toimivaks ning selle üle on mul tõesti väga hea meel,” ütles Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus.

2500 euro suurust stipendiumi saavad taotleda kõik Eesti kõrgkoolides või väljaspool Eestit kujutava kunsti, tarbekunsti ja disaini erialal magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kunstitudengid.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb stipendiumikomisjonile esitada avaldus, elulookirjeldus koos isiku- ja kontaktandmetega, portfoolio ja stipendiumi kasutamise eesmärk. Loe lisaks http://www.adamson-eric.ee/et/muuseumist/adamson-ericu-stipendium.

Stipendiumi taotlemiseks vajalikud dokumendid tuleb saata 26. aprilliks 2013 e-posti aadressil adamson-eric@ekm.ee. Stipendium antakse välja Adamson-Ericu sünniaastapäeval, 18. augustil 2013.

Adamson-Eric (1902–1968) oli silmapaistev kultuuritegelane ja loominguline isiksus eesti kunstis. Eelkõige pühendus ta maalimisele, aga tegeles ka peaaegu kõigi tarbekunstiharudega. Tema loomingus peegeldub eesti kujutava ja tarbekunsti areng enam kui nelja aastakümne vältel.

Lions Club Tallinn Hansa on Rahvusvahelise Lions Klubide Organisatsiooni Eesti piirkonda kuuluv klubi, mis asutati 19.04.2011.